Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обстрілами майже знищений легендарний символ шахти Бутівка

Ствол, який асоціюється із незламністю українських бійців, витримує гірше, ніж дух солдат.

У районі Світлодарської дуги двоє наших військових загинули від вибухівки, встановленої оккупантами, і ще двох воїнів було поранено. Напередодні під час бою під Кримським на Луганщині українська армія втратила ще двох захисників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Бойовики інтенсивно обстрілювали позиції, тож командири на місці вирішили відкрити вогонь у відповідь. Солдат Іван Воробей, якраз висувався на позицію, коли зазнав смертельного поранення. Його побратима Євгена Летюку поранило, коли він рятував товариша – відтягував його до окопа. Обидва військових загинули. Ворожий вогонь у тій місцевості українська армія приборкала, втім на багатьох інших ділянках було неспокійно.

ВідеоБойовики почали використовувати ударні дрони на деяких ділянках фронту

В районі Світлодарської дуги двоє наших військових загинули від вибухівки, встановленої окупантами. Двох поранено. Напередодні під час бою під Кримським на Луганщині українська армія втратила ще двох захисників. Бойовики інтенсивно обстрілювали позиції української армії, командири на місці прийняли рішення відкрити вогонь у відповідь. 

Бойовики почали використовувати ударні дрони на деяких ділянках фронту

Ще півроку тому шахта Бутівка була цілішою, тепер це сталевий скелет. "Звісно, інакше все виглядало. Зруйновано було, але не настільки. Кожен день ідуть обстріли наших позицій – танки, буває, працюють, міномети, РПГ часто. Відповідно все це руйнується, не витримує", - пояснює військовослужбовець ЗСУ Захар. Шматки заліза розкидані довкола – від великих кількакілограмових до дуже маленьких, усі продірявлені, як сито.

Бойовики обстрілюють позиції вже не лише із землі, а й з неба. Збити їх складно, бо найманці підступно піднімають свої дрони у той же час, що й ОБСЄ. "Останнім часом приловчилися – запускають квадрокоптери, підлітають і скидають ВОГ, це для підствольного гранатомета. Пробував збити – високо літає", - каже боєць Леонід. У полях і молоді, і вже старші солдати – від студентів до фермерів. Разом вони ділять бліндажі, окопи та солдатські сухпайки. "Мені 20, закінчив школу, пішов працювати, з настанням 18 пішов служити", - розповідає позивний "Капуцин".

Фотогалерея Кореспондент ТСН Наталя Нагорна на шахті "Бутівка", 2015 рік (5 фото)

Його побратиму Олегу 44, він годиться юнакові в батьки. Олег залишив удома п’ятьох дітей і пішов на фронт. "Старший пішов – він офіцер, меньшого забрали ось на срочку – одні дівчата лишилися", - каже він. Його день починається не з кави, а з телефонного дзвінка – має почути голоси своїх дівчат. Каже, важко їм без чоловічого плеча, але вони розуміють, де і чому їхній тато. "Нічого не розказую вдома, воно зайве. Вони і так розуміють, вони ж телевізор бачать, і дзвонять, і кажуть, що у вас твориться, бо потелевізору показують одне. Кажу: не дивіться телевізор", - розповів він.

Їхня війна триває на кількох квадратних кілометрах. Їхня фортеця – це шахта Бутівка. І за цю землю і за це залізо солдати проливають кров четвертий рік. На мапі вона ще існує, а в житті шахта Бутівка виглядає ось так – символ цієї шахти, ствол, практично впав, але не впав бойовий дух солдатів, які досі тримають тут оборону.

Кореспондент ТСН Руслан Ярмолюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції