По Авдіївці з Донецька б'ють "Градами", а з Макіївки стріляє танк

Дата публікації
По Авдіївці з Донецька б'ють "Градами", а з Макіївки стріляє танк

Потужні обстріли міста відновилися сьогодні ввечері.

Надвечір Авдіївка зазнала чергового потужного артилерійського удару. Жителі окупованого Донецька в мережі повідомляють, що ворог стріляє з важкої артилерії, зокрема, "Гіацинтів" та "Градів", а з боку Макіївки та Ясинуватої б'ють ствольна артилерія і танки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За неофіційною інформацією, пошкоджено будинки мирних жителів. Унаслідок попереднього обстрілу Авдіївка, кілька районів Донецька та Ясинуватої зосталися без води, бо під вогонь потрапила фільтрувальна станція. Її роботу зупинили, а персонал евакуювали. Екологічного лиха не сталося тільки тому, що перебитий хлоропровід фактично порожній. "Невелика кількість хлору в газоподібній формі, яка знаходилась в цей час в трубопроводі, потрапила в повітря", - пояснив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Геогрій Тука.

Окупанти відкрили потужний вогонь по Авдіївці

Окупанти відкрили потужний вогонь по Авдіївці

В саму станцію влучили вісім снарядів, які пошкодили фільтри, резервуари з чистою водою та виробничі будівлі. Хлоропровід уже полагодили, хлор випарувався без шкоди для довкілля. В Авдіївці місцевий водоканал подає воду в аварійному режимі з резервних потужностей. Проблемними є верхні вулиці старого міста, бо туди тиск може не доносити воду взагалі. Тож у суботу на цю територію планують відправити цистерни з водою.

Донецька фільтрувальна станція розташована у так званій "сірій зоні" та забезпечує населені пункти по обидві стороні лінії зіткнення. Коли вона зможе відновити свою роботу – поки що не повідомляють. Українська сторона наполягає на демілітарізації ділянки, де розташована важлива техногенна споруда, проте поки що безрезультатно.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Наступна публікація