Знущання та катування. Amnesty International опублікувала доповідь про тортури на Донбасі

Знущання та катування. Amnesty International опублікувала доповідь про тортури на Донбасі

Фото: pixabay.com

Правозахисники опитали 40 жертв та свідків мордувань. 

Міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch представили спільну доповідь про тортури та незаконне утримання людей на Донбасі у зоні АТО.

Під час роботи над доповіддю правозахисники провели загалом 40 зустрічей із жертвами та  свідками жорстокого поводження, членами їхніх родин, адвокатами жертв, представниками міжнародних організацій, що працюють на Донбасі,  представниками української влади, бойовиками та іншими.  Усі зустрічі з жертвами були проведені уже після їхнього звільнення.

Одна частина доповіді Amnesty International присвячена катуванням та тортурам, яких людям нібито завдали українські силовики. Так, у тексті є свідчення постраждалого Вадима (ім'я змінене), якого нібито затримали дорогою до окупованого Донецька - у Кураховому. У чоловіка виявили бейдж, що свідчив про його участь в організації псевдореферендуму у "ДНР". Також Вадим розповів, що його затримання могло бути пов'язане через знайомство із жінкою, пов'язаною із "розвідкою ДНР". Їй він розповів про українські танки дорогою до Слов'янську. Події нібито відбувалися у квітні 2015 року.

Чоловік розповів правозахисникам, що на ймовірній базі Правого сектору його нібито катували струмом, били та змушували співати гімн України, стоячи на колінах. У доповіді вказується, що 22 травня Вадима відпустили буцімто за умов співпраці із представниками СБУ, а вже наступного дня бойовики затримали його  у Донецьку за підозрою у роботі на українських силовиків.

У другій частині доповіді у подробицях розписані катування і тортури людей на тимчасово підконтрольних бойовикам територіях. Правозахисники задокументували дев'ять випадків, коли проросійські бойовики утримували цивільне населення у незаконному ув'язненні, без зв'язку із зовнішнім світом протягом тижнів або місяців без висунення звинувачення та у багатьох випадках застосовуючи до них жорстоке поводження – били, катували струмом та влаштовували інсценування смертної кари. Подробиці катування людей бойовиками з доповіді правозахисників читайте невдовзі на ТСН.ua. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація