Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Торецьку оголосили надзвичайний стан через дефіцит води

У Торецьку оголосили надзвичайний стан через дефіцит води

Водогін пошкоджено проросійськими терористами.

Бойовики вкотре обстріляли водогін Торецьк – Горлівка, внаслідок чого без водопостачання просто перед святами залишилися майже 50 тисяч жителів прифронтової території. У самому Торецьку оголосили надзвичайний стан, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місцеві жителі чатують на пожежні машини, котрими підвозять воду, та зізнаються, що ситуація дуже складна. "Розумієте, на виживання", - каже жителька Торецька Лариса Сергіївна. Вона самотужки тягне з десяток бутлів до під’їзду. Черга за водою не розходиться годину – люди набирають баклажки й відра, на візках тягнуть каністри й цистерни. Така ситуація триває вже кілька днів, відколи в неділю обстрілом бойовиків було пошкоджено трубу.

Відео У Торецьку оголосили надзвичайний стан через обстріл бойовиками водогону

Минулими вихідними бойовики вкотре обстріляли водогін Торецьк - Горлівка. Без водопостачання просто перед святами залишилися, майже 50 тисяч жителів: і міста, й прилеглих сіл. У самому Торецьку оголосили надзвичайний стан. 

У Торецьку оголосили надзвичайний стан через обстріл бойовиками водогону

Пожежники мають підвозити воду не лише мирним жителям, але й до котелень, аби не зникло опалення. Навантаження на робітників ДСНС величезне, їм на допомогу вже прийшли волонтери. "Щодоби розвозимо близько 200-240 тонн на котельні, щоб не зупинилося централізоване опалення", - каже начальник 22-го пожежно-рятувального загону ДСНС України в Донецькій області Ігор Збитнєв. Завдяки цій титанічній праці школи та дитячі садочки не припинили роботу.

Завідувачка дитячого садка показує, як вирішили проблему із водопостачанням: двічі на тиждень комунальники закачують питну воду у величезні резервуари, звідти насосом її підіймають по групах й в харчоблок. "Є вода привозна, у нас складений графік, за цим графіком довозять воду, якщо це потрібно. І є вода бутильована, сертифікована", - каже директор дитячого садка Інна Камишова.

Фотогалерея У Торецьку снаряд бойовиків проломив дах житлового будинку (4 фото)

Коли в Торецьку знову з’явиться вода, залежить тільки від ситуації на фронті. Лише в четвер  ремонтники обережно почали лагодити водогін. "Знайшли два пошкодження, і вранці ремонтна бригада у супроводі групи розмінування, з технікою, пішла до пошкодженого участка для проведення ремонту", - повідомив заступник голови військово-цивільної адміністрації Сергій Винник. Чиновники сподіваються, що місто буде із водою до Нового року, але визнають, що відремонтований водогін працюватиме до чергового обстрілу. З початку війни по ньому гатили вже з десяток разів, тому це тільки тимчасове вирішення проблеми. Глобально питання з водопостачанням у Торецьку й прилеглих містах може вирішити резервний водогін, але на його побудову потрібно близько 2,5 млрд гривень. Таких грошей немає ані в місцевому, ані в обласному бюджеті.

Як повідомлялося, війна на Донбасі зараз відбувається з поправкою на погодні умови. Фронтові дороги настільки розмило, що до деяких позицій бійці добираються винятково на військових броньованих машинах, а в окопах солдатам доводиться сидіти по вуха в багнюці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції