Радбез ООН ухвалив заходи проти перевізників нелегалів

Радбез ООН ухвалив заходи проти перевізників нелегалів

У Радбезі зазначили, що резолюція не перешкоджає мігрантам просити притулку в Європі

Приводом для ухвалення резолюції у ООН назвали необхідність боротьби із контрабандистами.

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, що дозволяє Євросоюзу і окремим державам застосовувати збройні сили для перехоплення суден, на яких до Європи нелегально перевозять мігрантів із Лівії. Відповідно до документу, Євросоюз та інші зацікавлені країни отримають право висаджуватися на підозрілих кораблях і проводити інспекцію.

У випадку виявлення на борту нелегальних мігрантів, власника судна арештують, а сам корабель - конфіскують. При цьому самих мігрантів все ж доставлять до Європи, при чому військові будуть зобов'язані ставитися до них гуманно й достойно.

У Радбезі зазначили, що резолюція не перешкоджає мігрантам просити притулку в Європі. Приводом для ухвалення резолюції у ООН назвали необхідність боротьби із контрабандистами, що перевозять мігрантів із порушенням правил безпеки, що нерідко призводить до загибелі людей. За даними організації, лише у цьому році при спробі перетнути Середземне море і дістатися Європи загинули майже три тисячі людей. При цьому мова йде лише про ті смерті, факт яких вдалося підтвердити.

Нагадаємо, що нелегали із Сирії та Сомалі намагалися пробратися через український кордон.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація