Олімпійський вибір Сергія Бубки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хочеться почути відповіді глави НОК бодай на два питання: спорт точно поза політикою і на чиєму боці він, Сергій Бубка?

Збірна Росії таки поїде на Олімпіаду-2016, до бразильського Ріо. Її спортсменам та чиновникам, вочевидь, буде там про що погомоніти з українськими колегами. І, зокрема, з главою Національного олімпійського комітету України – Сергієм Бубкою.

Бо:

Коли у листопаді 2015-го вибухнув допінговий скандал із підміною допінгових проб збірної Росії, під орудою ФСБ, Сергій Бубка став на її захист. Мовляв, не можна карати всіх і одразу.

Коли 17 червня 2016-го Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій відмовилась допускати російських спортсменів на Олімпіаду-2016, поповзли перші чутки про голосування Сергія Бубки на користь Росії. Довести це ніяк не можна, бо голосування тривало в телефонному режимі – але чутки лишилися.

Коли представники антидопінгових агентств 14 країн (Австрії, Канади, Данії, Нової Зеландії, Єгипту, Норвегії, Фінляндії, Іспанії, Німеччини, Швеції, Японії, Швейцарії, Нідерландів та США), а також 20 груп різних спортсменів виявили бажання відсторонити усю збірну Росії від участі в Олімпіаді, у цьому списку не було України.

Проте нічого не доведеш і обвинувачення не закинеш: в Україні, виявляється, немає сертифікованого антидопінгового агентства, відтак Сергій Бубка і товариші можуть спокійно і розчаровано розвести руками, мовляв, що ми могли зробити?

Однак 24 липня цього року Сергієві Бубці, вочевидь, стало некомфортно. Це був "день Х" для збірної Росії, коли вирішувалася доля її участі/неучасті на Олімпіаді-2016. І саме того дня перший віце-президент Федерації спортивної боротьби Росії Георгій Брюсов взяв і заявив: Сергій Бубка повністю на їхньому боці.

І який дивовижний збіг – вже наступного дня на офіційному сайті НОК України з'явилася заява Сергія Бубки, в якій він виступив за "жорстке покарання всіх винних у допінговому скандалі".

Заява Сергія Бубки
Скріншот

Але в цій заяві не було жодного слова про загадкові смерті двох російських чиновників, причетних до допінгових махінацій. Смерті яких, за чутками, були аж ніяк не випадковими.

Чи, може, такі дії Сергія Бубки пов'язані з іншим? Приміром, з такими ось, знову ж таки чутками, якими рясніє український інтернет: про брата його Василя, який, стверджують деякі ЗМІ, відкрито підтримує терористичну "ДНР".

А, може, корені цієї поведінки сягають глибше? За іншими чутками, саме Сергій Назарович організував майбутньому диктатору – Віктору Януковичу – прохід в колоні спортсменів-олімпійців на відкритті Ігор-2004 в Афінах. І не лише йому, а в компанії дружини. Для перемоги Януковича на президентських виборах тоді всі методи були хороші.

Для довідки: лише оцініть, як німецька преса "пісочить" свого співвітчизника - Томаса Баха. На секундочку, Бах – президент Міжнародного олімпійського комітету. Німцям відомо все: і що у Баха є деревообробний бізнес в Росії, і що нібито це саме Росія (читай - Путін) посприяла йому в отриманні цієї посади. "Пудель Путіна" – в епітетах німці себе не стримують.

Скріншот з газети Bild
Скріншот

"Чоловіча дружба між Путіним і Бахом, це дійсно - чистий спорт?" - запитують журналісти газети Bild. А все тому, що саме Бах, як бос МОК, спершу дистанціювався від скандалу з допінгом у збірній Росії, а потім дав задню і допоміг не дискваліфікувати усю російську команду на Олімпіаді в Ріо.

Наш Сергій Бубка наразі мовчить і зберігає спокій. Не виключено, що мовчатиме і впродовж усієї Олімпіади. А так хочеться почути його відповіді бодай на два питання: спорт точно поза політикою і на чиєму боці він, Сергій Бубка?

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції