Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дочекатися весни

Зима не обіцяла нікому з нас нічого хорошого. А тепер поруч з бліндажем – проліски.

Мій знайомий солдат говорить, що війна змінює людей. Це він не про почуття. Це про одяг. Інші фізичні навантаження, інше харчування, інший режим. Це означає, що ти не будеш таким, як раніше – якщо ви розумієте, про що я.

Взимку тобі передавали твій одяг, він загубився на тимчасових поселеннях, яких ви змінили добрий десяток разів. Щось порвалося, щось заквецялось так, що вдягнути до людей соромно. Єдине, що по тобі – твоя форма.

Форма придумана так, аби ти в ній почувався безпечно. Але в місті на тебе вирячується кожен. Той одяг, до якого ти звик під час війни, який носять там усі "твої", робить тебе "незвичним".

Я дуже хочу помилятися, але людей буде сердити, коли ці хворі на війну повернуться додому та будуть думати, що виходять з депресії за допомогою випивки.

– Все, досить! – будемо думати ми із занепокоєнням та роздратування. – Тут тобі не війна, давай, солдате, знімай свою форму, носи свої берці на рибалку.

Додому повертаються перші мобілізовані. Ти дивишся і не розумієш – як їм це вдалося. Всю зиму їм казали "повертайтеся живими", а вони взяли й повернулися. Моє особисте маленьке диво.

Але я про тих, хто тут досі. З ними познайомилися в перші дні зими. Зима не обіцяла нікому з нас нічого хорошого. А от тепер поруч з бліндажем – проліски. І ще кілька квіточок розвідники приносять з буферної зони – звідти, де закінчується "наше" і починається "тимчасово окуповане". І ти притискаєш це безподібне неправдоподобство до себе. І тобі нарешті тепло. І боєць-доброволець дістає гармошку – такий собі Васілій Тьоркін. І каже: "Треба зіграти". Починає грати "казакью" пісню, аби розгорнулася душа та щоб посердити казачків на тому боці. А ти підспівуєш, хоча не маєш ні слуху, ані голосу, ані совісті. І тобі радісно.

Дожити до весни - виконано.

Весна на війні_1
Фото: Наталя Нагорна

Долучайтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook та слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції