Як має піти Шокін

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як має піти Шокін

Униан

Якщо вже тиснути на президента зі звільненням "його" людини, треба заздалегідь подумати про альтернативу.

Призначення і звільнення голови ГПУ чи, приміром, СБУ є компетенцією і відповідальністю президента України – відповідно до Конституції. Тому коли я чую розмови про відставку якогось чиновника, за перебування на посаді якого відповідає глава держави, мені це видається спробами у той чи інший спосіб вплинути на його рішення.

Так само у випадку з генпрокурором Віктором Шокіним. У цій ситуації більш коректно ставити запитання так: скільки ще президент України згоден брати на себе негатив від перебування на посаді Шокіна і скільки має бути цього негативу, аби Порошенко прийняв рішення про відставку генпрокурора. Це може бути зроблено як у вигляді добровільної відставки Шокіна, так і через прямий наказ президента. Насправді, як на мене, досягнення критичної маси негативу вже дуже близько. Адже навколо Шокіна виникало чимало скандальних ситуацій - і питання "діамантових прокурорів", і питання їхнього призначення у комісію з обрання антикорупційного прокурора.

Водночас не варто забувати і про таку ймовірність, що люди, які писали цього листа, в якому фактично було оголошено війну МЗС й безвізовому режиму (зрозуміло, що Шокін сам його не писав, вій лише підписав), або некомпетентні, або просто підставили його. Не виключено, що це могла бути направлена проти Шокіна технологічна операція задля прискорення ухвалення президентом рішення про його звільнення.

Тим не менш, все залежить від Порошенка. Перший сигнал нам дасть його реакція на петицію щодо звільнення Шокіна, яка зібрала вже більше 25 тисяч підписів. Після його заяви стане зрозуміло, чи буде він найближчим часом вирішувати питання відставки генпрокурора.

Зазначу, що арешт Мосійчука трохи відволік увагу суспільства від негативу навколо Шокіна. Це можна оцінювати як спробу залишити генпрокурора на посаді. Тож є вірогідність, що завтра-післязавтра ми можемо стати свідками якогось суперрезонансного вчинку ГПУ, якому всі будуть плескати в долоні та казати: "Ну, в принципі, так, все ж таки працює".

І ще один важливий момент. Якщо хтось вимагає відправити людину у відставку через засоби масової інформації, якщо про це говорять депутати і політики, то вони мають надати хоча би дві-три кандидатури, які зможуть з точки зору компетентності, патріотичності, порядності замінити нинішнього генпрокурора. Бо коли всі кричали за відставку Яреми і той нарешті написав заяву, то згадайте, якою була реакція, коли президент запропонував кандидатуру Шокіна. Ті, хто голосував за відставку Яреми, не голосували за Шокіна. Тому зараз, якщо домагатися відставки генпрокурора, треба одразу давати план, що робити далі. Президент призначить когось іншого, а за місяць-два всі знову будуть обурюватися генпрокурором – вже новим.

У петиції пропонується провести відкритий конкурс на заміщення посади, але так не має бути. Через конкурс можна обирати заступників, керівників департаментів. А генпрокурор, як вже згадувалась, все-таки та людина, призначення якої перебуває, згідно з Конституцією, у сфері відповідальності президента. Звичайно, громадянське суспільство може допомогти президенту, представивши президенту 2-3 гідні кандидатури – щоб потім не звинувачувати президента у незрозумілій кадровій політиці.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Наступна публікація