Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Письменниця Люсі Еллманн написала роман одним реченням

Письменниця відома романами "Солодкі десерти" (1988), "Цятка у Всесвіті" (2003) , "Лікарі та медсестри" (2006) та "Мімі" (2013). 

Американська письменниця Люсі Еллманн за досягнення у модерністській романістиці за новий роман "Качки, порт Ньюбері" (4 липня 2019 року)  потрапила до "Книги рекордів Ґіннеса", повідомляє theguardian.com

Схожу техніку, розтягнення безперервних речень, використали письменники Матіас Енард у романі "Зона", у якому одне речення завершується крапкою на 512 сторінці, та Майк МакКормак у книжці "Сонячні кістки" на 216 сторінок не поставив жодної крапки та коми. 

У романі йдеться про життя домогосподарки середнього віку зі штату Огайо, яка, переборовши рак, розповідає про свої буденні справи -  про приготування пирогів та продаж їх для місцевих ресторанів, про своє ставлення до фільмів, музики тощо. Ці теми вільно змінюються, утворюючи гру слів. 

Варто зазначити, що роман складається з восьми безперервних речень, розтягнутих на 1020 сторінок, без розривів та абзаців, утворюючи список тверджень, розділених лише комами, які починаються з фрази "той факт, що" (the fact that). 

Це історія про "хаос свідомості" і штучності традиційного оповідання і "про те, що є багато чого в житті, через що треба пройти у житті", щоб прожити його. Наш мозок постійно працює - спогади, сни, образи, сцени з фільмів і книжок, які переповнюють наші думки", - йдеться у повідомленні. 

Люсі Еллманн – англо-американська письменниця. Наразі мешкає у Шотландії. Дочка Річарда Еллманна, дослідника Джеймса Джойса. Письменниця наслідує оповідні техніки модерністського роману, підштовхуючи потік свідомості до його безпосередніх меж.

Письменниця відома романами "Солодкі десерти" (1988), "Цятка у Всесвіті" (2003) , "Лікарі та медсестри" (2006) та "Мімі" (2013). 

Нагадаємо, в українському перекладі вийде історія спогадів Ліси Бреннан-Джобс "Малеча". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції