Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві презентували унікальне видання - “Другий Кобзар” Тараса Шевченка

Це унікальне видання – перша публікація шевченківського раритету, творчий звіт поета за 1841–1847 роки.

В Національному музеї літератури України презентували “Другий “Кобзар”: поезії 1843–1847 рр. (видавничого дому “Андрій”) та Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, повідомляє "Укрінформ".

“Другий “Кобзар” впорядкував, написав до нього передмову і дав йому назву сам Тарас Шевченко, який мріяв його видати", - зазначив заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ Сергій Гальченко.

“Шевченко мав у руках “Три літа” - збірку поезій 1843-1845 років, а також другий, менший зошит, майже учнівський, де були дві балади - “Русалка” і “Лілея” 1846 року і написана в Седневі поема “Осика”. І завершальне — предисловіє. Шевченка заарештовують. Рукописи заарештовують. Вони опиняються в архіві департаменту поліції у Петербурзі, лежать там 60 років запечатані. А коли їх визволили видатні українці, то почали друкувати, але не за авторським принципом — не як “Другий “Кобзар”, а просто за хронологією. Мене впродовж багатьох років мучила ця нереалізована ідея самого Тараса Григоровича”, - розповів Гальченко.

“Другий Кобзар” Тарас Шевченко, 2020 видавництво Андрій
facebook.com/ukrknygaVDA/

Видання проілюстроване фрагментами акварелей автора з альбому 1845 року і малюнками його друзів Михайла Башилова та Якова де Бальмена з рукописної збірки
Wirszy T. Szewczenka 1844 року.

Тексти поезій Тараса Шевченка представлені у трьох варіантах: за сучасним правописом, автографами поета і транслітерованими відповідниками.

Нагадаємо, 9 березня 2020 року в Україні відзначили 206-ту річницю від дня народження Шевченка, провели флешмоб та влаштували імпровізовані іменини.  

Відео Щорічну Шевченківську премію вручили в Оперному театрі Києва

Особливо урочиста Шевченківська церемонія зібрала багато відомих гостей – акторів, письменників, режисерів, журналістів та політиків. В номінації література лауреатами стали поетеса Маріанна Кіяновська та письменник Тарас Прохасько. Публіцистичну першість віддали журналістці Євгенії Подобній. У номінації Візуальні мистецтва переміг Олександр Глядєлов.  

Щорічну Шевченківську премію вручили в Оперному театрі Києва

Вибір редакції