10 листопада в Історії

10 листопада в Історії

40 років тому Радянський Союз запустив космічну станцію "Луна-17". / Фото: news.yahoo.com

10 листопада Катерина ІІ скасовує  гетьманство, в СРСР запускають космічну станцію, а в Києві  проголошують кінець світу.

  1764-й  — Катерина ІІ скасовує  гетьманство, передавши всю повноту влади в Україні президенту Малоросійської колегії Петру Рум'янцеву.

1928-го  у Києві відкрили будинок-музей Тараса  Шевченка.

1955 року  в  Севастопольській бухті стався вибух під флагманським кораблем Черноморського флоту лінкором "Новороссийск", який за 2 г. 45 хв. перекинувся  й  потонув. Загинуло 609, поранено 139 моряків.

У 1970 році  запущено космічну станцію "Луна-17",

Радянський Союз запустив космічну станцію "Луна-17", котра через тиждень здійснила м'яку посадку на Місяць в районі Моря Дощів і доставила на супутник самохідний пристрій "Луноход-1", який протягом майже року подорожував поверхнею Місяця і передавав на Землю наукову інформацію про поверхню супутника.

У 1993-му  групою сектантів "Білого братства", очолюваного Мариною Цвигун (Марія Деві Христос), та Юрієм Кривоноговим (Іоанн Свамі), було проголошено "кінець світу".

Сектанти  захопили  київський Софійський собор з метою масового самознищення. Міліція затримала сектантів, що поклало край діяльності "Білого братства" та викликало низку самогубств прихильників секти в Україні та країнах СНД.

У  2004 році  вийшов Firefox 1.0

Одержав схвальні відгуки від багатьох видань, включно із "Форбс" і "The Wall Street Journal" .З більш ніж 25 мільйонами завантажень з головного сайту в перші 100 днів після випуску версії 1.0, Firefox став однією із найуживаніших програм із відкритим кодом.

В цей  день народилися:

У 1483 році   народився  Мартін Лютер, німецький монах-августинець, теолог, ідеолог і лідер Реформації (95 тез).

1888 року  -  Андрій  Туполєв, російський авіаконструктор (літаки серії "Ту").

У 1919-му  - Михайло Калашников, російський конструктор стрілкової зброї (АК, АКМ).

Автомат Калашникова -   найпоширеніша у світі стрілецька зброя. Найбільш доступний автомат. Автомати та кулемети системи Калашникова знаходяться на озброєнні у 55 країнах світу.. Може стріляти як чергами, так і одиночними пострілами. Відрізняється високою надійністю і простотою обслуговування.

У  1955-му народився  Роланд Еммеріх, американський кінорежисер, продюсер, сценарист (Патріот, Годзилла, День незалежності, Універсальний солдат, Зоряні ворота).

Повʼязані теми:

Наступна публікація