12 грудня в Історії

12 грудня в Історії

12 грудня народився відомий радянський актор - Леонід Биков. / Фото: Leonid-bykov.ru

Історичні подробиці  про сьогоднішній день.

 1674 рік  - у Києво-Печерській друкарні вийшов перший короткий нарис історії України – "Синопсис".

1792 –го  у  Відні 22-річний Людвіг ван Бетховен узяв перший платний урок музичної композиції у Франца Йозефа Гайдна.

У 1917 році   італійський винахідник Гульєльмо Марконі провів перший сеанс трансатлантичного радіозв'язку.

У 1925 році  в  США відкрили придорожний готель "Мотель", що дав назву всім мотелям.

Як правило, мотелі мають всього один або два поверхи, кількість додаткових послуг і типів номерів мінімально, що відповідає низькій вартості проживання. Для багатьох людей, особливо які постійно перебувають у роз'їздах на своїх автомобілях, мотелі зручні відсутністю довгих реєстраційних формальностей, можливістю мати свою машину на увазі; прямий доступ з вулиці в номер також є перевагою для інвалідів. До недоліків мотелів належить їх низький рівень безпеки, а також мінімальне обслуговування.

У 1946 році  вперше в продажу з'явився миючий засіб "Тайд"

 Народилися:

У 1766 роціМикола Карамзін, російський письменник, поет, історик та громадський діяч.


Творець "Історії держави Російської" в 12 томах (1816-1829 роки), редактор "Московського журналу" та "Вісника Європи".  Публікація Карамзіним "Листів російського мандрівника" та повісті "Бідна Ліза" (1792 рік) відкрили в Росії епоху сентименталізму.  Карамзін запровадив у російську мову безліч нових слів - як неологізмів ("благотворительность", "влюбленность", "достопримечательность", "ответственность", "промышленность"), так і варваризмів ("тротуар", "кучер"). Також він одним із перших почав використовувати літеру "Ё".

1821 рокуГюстав Флобер, французький письменник, автор романів "Мадам Боварі" та "Саламбо".

У 1928 році народився  Леонід Биков, радянський актор театру й кіно, кінорежисер (уродженець Донеччини).

Народний артист Української РСР, заслужений артист РРФСР, лауреат Державної премії Української РСР 1977 року.    Знімався у фільмах «Приборкувачка тигрів», "Чужа рідня", "Максим Перепелиця", "Добровольці", "Дорога моя людина", "Альошчина любов", "Зайчик", "У бій ідуть самі старики", "Ати-бати, йшли солдати" (три останні зняв як режисер-постановник, також – "Де ви, лицарі?"). Трагічно загинув в автомобільній катастрофі на Київщині.

 1951 рік  - Федір Конюхов, російський мандрівник походженням з України (народився в с. Чкалово Приазовського р-ну Запорізької област), художник, письменник.

Здійснив понад 40 унікальних експедицій та сходжень (з них значна частина – одиночні), єдиний у світі підкорювач п'яти полюсів планети: Північного й Південного  полюсу,  відносної недоступності в Північному Льодовитому океані, Евересту (полюс висоти), мису Горн (полюс яхтсменів).

 У 1977 -му народився  Сергій Светлаков, російський комедійний актор.

Починав як учасник команди КВК «Уральські пельмені», став популярним як виконавець багатьох ролей у гумористичному телепроекті "Наша Russia" на телеканалі ТНТ та російському "Камеді клабі".

Повʼязані теми:

Наступна публікація