В Україні шукають 300 млн євро за продане владою повітря

В Україні шукають 300 млн євро за продане владою повітря

Ілюстрація

300 млн євро, які японці дали на нові котельні та труби, несподівано пропали. Правда, чиновники запевняють: знайдуть і вкладуть в "Артек".

300 млн євро, які призначалися тільки на програми енергозбереження в Україні, наприклад, нові котельні та труби, кудись пропали.

Як відомо, рік тому уряд Тимошенко "продав повітря України" Японії. Згідно з Кіотським протоколом, наша держава має право викидати в атмосферу 920 мільйонів тонн парникових газів на рік. Реальні викиди - уполовину менші - 460 мільйонів. Невикористане право забруднювати планету в нас із радістю купують розвинені держави. Українські екологічні надлишки до 2012-го року оцінюють у два десятки мільярдів доларів.

Наразі Україна має, начебто, 300 млн євро. Але їх ніхто не бачив. Японців, щоправда, заспокоїли – гроші на місці.

Але вітчизняні правоохоронці розповідають - за минулого уряду сотні мільйонів екологічних євро просто випарувалися зі спеціальних держрахунків.

Слідством встановлено, що цільові кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані не за цільовим призначенням.

Як відомо, наприкінці квітня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом нецільового використання коштів спецфонду державного бюджету, що надійшли в 2009 році від продажу частини встановленої кількості викидів парникових газів згідно з Кіотським протоколом.

Тимошенко, яку допитували в ГПУ, заявила, що витратила ці гроші на пенсії, а потім "поклала на місце".

Де те місце і де ті гроші, звичайні українці не знають. Факт залишається фактом – труби ржавіють, школи, садочки та лікарні не опалюються, а тепловиків штрафують, якщо вони пускають хоч трохи більше тепла в установи, де замерзають діти.

Якщо Україна не використає ці 300 млн і не відзвітується за них, то ми маємо їх повернути та заплатити ще штрафні санкції за некоректне їхнє використання.

Чиновники ж кажуть, якщо екологічні мільйони знайдуть - їх планують укласти у славетний табір "Артек".

Читайте також:

Тимошенко допитували через гроші Кіотського протоколу

Центр Києва затопило окропом

Через аварію в Сумах до річки вилилося сто кубометрів нечистот

В Україні шукають 300 млн євро за продане владою повітря

В Україні шукають 300 млн євро за продане владою повітря

Повʼязані теми:

Наступна публікація