Через аварію в Сумах до річки вилилося сто кубометрів нечистот

У каналізаційному колекторі Сум розірвалася труба. В результаті 100 кубометрів нечистот вилилися в Псел. Водопостачання в місті довелося відключити.

У Сумах через аварію на каналізаційному колекторі стався викид у річку Псел близько 100 кубометрів стоків. Через це в місті відключили водопостачання.

Про це заявив заступник мера Сум Микола Сотник.

За його словами, причиною екологічної аварії став порив водонапірного каналізаційного колектора очисних споруд.

Сотник зазначив, що порив було виявлено близько 20-ї години вечора 18 лютого, а за 40 хвилин було відключено частину трубопроводів, що живлять цей дюкер.

"Утворилася тріщина на засувці, встановленій на старій частині переходу через річку Псел, внаслідок чого сталося скидання нечистот", - сказав Сотник.

За його словами, в даний час вже встановлено нову засувку і проводиться зварювання труб, щоб заварити ту частину трубопроводу, яка була вирізана в результаті ремонту. Роботи ведуться силами комунального підприємства "Міськводоканал". Їх планують закінчити до 14.00 19 лютого.

У разі виникнення аварії на каналізації без попередження відключається водопровід, повідомили в мерії.

"Якби ми попередили людей і тримали тиск, необхідний міській мережі, то вода витікала б з дірки, що утворилася, 3-4 доби. Тому сповістили тільки медичні установи", - сказав чиновник.

У даний час працює комісія, яка встановить остаточну причину аварії. На думку Сотника, аварія сталася у зв`язку з початком температурного руху металу в колекторі і прилеглих до нього мерзлих ґрунтах, що відтаюють, а як слідство – деформації на трубопроводах.

В даний час у Сумах організовано підвезення води до медичних установ.

Як повідомлялося, у Сумах через аварію на очисному колекторі з вечора 18 лютого відключено водопостачання на всіх водозаборах обласного центру.

Виникли проблеми з питною водою: купити у продовольчих магазинах негазовану або газовану мінеральну воду ще ввечері було важко.

Сумські супермаркети вивішували оголошення, що 5-літрових ємностей з водою у продажу немає, тож місцеві мешканці активно розкуповують півторалітрові пляшки. Біля нечисленних вуличних водонапірних колонок вишукуються черги людей, які набирають воду відрами.

Читайте також:

У Сумах більше 18 годин немає води

Через весняну повінь Київ затопить нечистотами

Навесні Києву загрожує рекордне за останні роки підтоплення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: