13 травня в Історії

13 травня в Історії

У 1992 році уперше в космос вийшли одразу три космонавти. / Фото: roscosmos.ru

Найцікавіші історичні подробиці про цей день.

 В 1637 році   кардинал Ришельє, побоюючись замахів, наказав закруглити всі кинджали, що подавалися до столу, і створив у такий спосіб столовий ніж.

 13 травня 1783 року — символічна дата створення Чорноморського флоту Росії.

В Ахтарській бухті в південно-західній частині Кримського півострова з'явилися кораблі під російським прапором — ескадра Азовської флотилії під керівництвом віце-адмірала Клокачова. Експедиціонери визначили, що "в усій Європі немає такої зручної гавані”, тож тут невдовзі почали зводити місто й порт — Севастополь.

 1913 рік — у Петербурзі здійснив перший політ перший у світі 4-моторний літак "Російський витязь".

Загальна маса літака майже 5000 кг, побудований він на Російсько-Балтійському заводі за проектом київського авіаконструктора Ігоря Сікорського.

 У 1975-му   Київське "Динамо" вперше виграло Кубок володарів кубків Європи з футболу, перемігши з рахунком 3:0 угорський клуб "Ференцварош".

 1991 року   почала регулярне мовлення Російська державна телерадіокомпанія.

Вперше в ефір на другому каналі радянського ТБ вийшла інформаційна програми "Вєсті", що відрізнялася від передач ЦТ значним демократизмом.

 У 1992 році  американські космонавти перебували у відкритому космосі 8 годин 29 хвилин (світовий рекорд), уперше в космос вийшли одразу три космонавти.

 1995-й  — англійка Елісон Харгрівз перша з жінок зійшла на Еверест самотужки і без використання кисню.

Народилися:

1849 рік  — Панас Мирний (Рудченко), український письменник.

Панас Мирний написав романи ( "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", "Повія"), п'єса "Лимерівна", повісті ("П'яниця", "Лихі люди", "Лихо давнє й сьогочасне", "Голодна воля", "За водою" та інші).

 1965 року народилася  Маша Распутіна (Алла Агєєва), російська поп-співачка.

За порадою одного із знайомих Алла Агєєва взяла псевдонім "Маша Распутіна", пояснюючи це тим, що Маша - традиційне російське ім'я, а прізвище Распутіна робить його з одного боку більш еротичним, з іншого - пов'язує його володаря з одним з основоположників російського містицизму Григорієм Распутіним.

 У 1971-му народилася  Ганна Безулик, українська телеведуча ( ток-шоу "Я так думаю"  з Ганною Безулик).

 1979-го  В'ячеслав Шевчук, український футболіст.

Захисник донецького "Шахтаря" та збірної України. Триразовий чемпіон України (2006, 2008, 2010 років ), срібний призер 2007 і 2009 року Володар Кубка УЄФА 2010.

Повʼязані теми:

Наступна публікація