Мережа вибухнула глузливими дописами через встановленого у Вінниці трансформера

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мережа вибухнула глузливими дописами через встановленого у Вінниці трансформера

Чиновники на критику не зважають і думають встановити ще одного.

У Вінниці на кільцевій розв’язці встановили велетенського трансформера - він із металу, заввишки зо 5 метрів. Оплатив його меценат, а замовив департамент комунального господарства. Чиновники кажуть, що хотіли потішити водіїв і запобігти аварійності. Проте згодні з ними не всі - Мережа  вибухнула глузливими коментарями.

Про новинку на околиці міста в ТСН.19.30.

Жовта конструкція з’явилась на в'їзді до Вінниці напередодні увечері. Велетенського металевого робота звареного із авто деталей – труб, шарнірів і колес,  встановили  на кільцевій розв’язці. Водії побачивши таке відразу почали пригальмовувати. «Тебе зустрічає такий доброзичливий робот. Якщо він буде вночі світитись, то буде класно, буде його видно здалеку», - каже водій Ігор.

Герой трансформерів відразу став мемом. Мережа вибухнула обурливими коментарями, мовляв, це лише підвищить аварійність на дорозі, відволікаючи увагу.

Відповідальний за монтаж - департамент комунального господарства. Чиновники зізнаються, ідею виношували два роки, саму п’ятиметрову конструкцію зварили за три місяці. Нащо вона достеменно не знають, найпевніше - для краси.«Це привернення уваги водіїв, це просто гарно. Він був підвищений, довші ноги. Робилось, щоб не заважати водіям», - переконує заступник директора Департаменту комунального господарства Вінницької мерії Юрій Семенюк.

Коштував трансформер 200 тисяч гривень, але не бюджетних. Виготовив його підприємець, хто саме у департаменті не кажуть.

«Я просив знаки головної дороги розставити, 200 тис на всю Вінницю, а тут один коштує 200, у нас знаків головної дороги нема ніде», - обурюється автоексперт Олександр Зєрщиков.

Новини України: у Вінниці на кільцевій розв'язці встановили велетенського трансформера

Новини України: у Вінниці на кільцевій розв'язці встановили велетенського трансформера

Він додає, що конструкція суперечить стандартам кільцевих розв’язок і відволікатиме увагу водіїв. «Я собі задаю питання, вночі рухаюсь: що я бачу? Силует посередині перехрестя, можливо вона там світиться, це мені треба доїхати, побачити і всю увагу зосередити, щоб зрозуміти - це людина чи ні. То давайте вона ще буде ходити від кола до кола», - каже Зєрщиков .

У патрульній поліції запевняють,  з ними появу робота не погоджували, але порушень не бачать. Оглядовість є, знаки видно. А от якщо люди побіжать туди фотографуватися, то будуть штрафувати. «Не встановлено жодних пішохідних переходів через проїздну частину,  туди рух заборонено, а штраф складає 255 грн», - кажуть патрульні.

На кільцеву уже їдуть цілими родинами саме за фото. «Сьогодні напевно машин 20 фотографувались біля нього, а друг їде і дивиться, вже проїхав і ще оглядається, дивиться», - кажуть свідки.

Приїхав сюди і вінницький архітектор Віталій Плясовиця. «Непорозуміння - я його так називаю. Сьогодні створив петицію, щоб її не прибрали, а перенесли, я вважаю, що, по-перше, це смішно, на в'їзді в місто ставити не зрозуміло що, типу робота», - каже чоловік.

 Перенести пропонує у центральний парк чи звіринець. Петиція архітектора за день набрала трохи більше 30 голосів із 350 необхідних. Проте чиновники переносити робота не збираються. Навпаки, думають, чи не встановити схожого на іншому в’їзді в місто.  

Наступна публікація