Різдво Іоанна Предтечі: традиції і таємниці свята, як привітати Івана з Днем ангела

Дата публікації
Перегляди
5529
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Різдво Іоанна Предтечі: традиції і таємниці свята, як привітати Івана з Днем ангела

Іоан Хреститель - один з трьох, чиє Різдво церква святкує з особливою пошаною (як Різдво Богородиці та Різдво Христа).

7 липня православний світ вшановує Різдво Іоанна Хрестителя (Предтечі) - на честь останнього пророка Старого Заповіту.

Серед людей немає долі більш величної та більш трагічної, ніж історія життя пророка Іоанна.

Сам Спаситель казав про нього: “Істинно кажу вам: з народжених жінками не було більшого за Іоанна Хрестителя”.

Хто такий Іоанн Хреститель (Предтеча)

Іоанн Хреститель - величезна постать у християнстві.

Він - один з трьох, чиє Різдво церква відзначає з особливою пошаною (як Різдво Богородиці та Різдво Христа).  Іоанн Хреститель отримав особливу милість від Господа - був хрещений Духом Святим ще до свого народження. Саме тому і святкується Різдво Іоанна Хрестителя. 

Святий Іоанн - останній пророк Старого Заповіту, який пророкував появу Ісуса Христа, чекав на нього та усе життя готувався до цієї зустрічі. Саме тому його вважають Предтечею. Разом зі смертю Іоанна Предтечі вмирає Старий Заповіт та народжується Новий.

Святий Іоанн хрестив Ісуса Христа у річці Йордан, за що отримав ім’я Хреститель.

Він був пустельником, їв лише сарану та дикий мед, і постійно молився Богу.

Іоанн Хреститель - родич Ісуса Христа за лінією матері та народився на пів року раніше, ніж Спаситель.

Як відбувалось Різдво Іоанна Хрестителя

Архангел Гавриїл явився юдейському священнику Захарії, коли той служив у Єрусалимському храмі та сповістив, що в нього народиться син на ім’я Іоанн, який буде великим перед Господом та “Духа Святого сповниться ще у череві матері”.

Захарія був настільки вражений, що не повірив цьому. Вони з дружиною Єлісавет були вже доволі старими людьми і вже залишили думки про народження дітей, хоча до того багато років молилися.

Через недовіру архангелу Гавриїлу, Господь позбавив Захарію можливості говорити. Тільки після народження немовляти, коли Захарія на пергаменті написав ім’я сина “Іоанн”, Господь повернув йому голос. Відтоді і до останнього свого подиху Захарія славив Бога.

Трагічна доля батька та сина (Захарії та Іоанна)

Коли народився Ісус Христос, цар Ірод повелів вбити усіх немовлят.

Звісно, він знав про немовля Захарії та послав воїнів до нього, аби вбити Іоанна, але дитини у домі не було. Коли Захарія відмовився розповісти, де переховується Єлісавет та Іоанн, воїни жорстоко вбили старого священника.

Єлісавет разом з маленьким Іваном втекла у пустелю. Там Іоанн і провів усе своє життя у молитві й аскезі. За силу його проповідей та дар пророцтв народ дуже любив Іоанна і вважав його пророком Іллею.

Після хрещення Христа Іоанн Хреститель недовго прожив. Його пророцтва не подобалися царю та його дружині. Іоанна Предтечу спочатку посадили за ґрати, а через деякий час підступно відсікли голову.

Як Різдво Іоана Хрестителя пов'язане з язичницьким святом Івана Купала

Різдво Іоанна Предтечі збігається з язичницьким святом Івана Купала. Тому на наших землях віддавна дівчата та парубки зранку ходили до церкви на службу, а ввечері стрибали через вогонь та пускали віночки по воді, щоб дізнатися свою долю.

Свято Івана Купала з язичницькими стрибками через вогонь зазвичай вважається святом літнього сонцестояння, але має безпосередній зв'язок із святом Різдва Іоанна Хрестителя. Із грецької мови "Хреститель" перекладається як "той, хто занурює в воду", адже саме так пророк хрестив людей - занурюючи їх в Йордан. Церква своєю чергою виступає проти традицій Івана Купала.

Цього дня піст послаблюється і дозволяється вживати рибу, церковне вино.

Привітання з Днем ангела Івана

Усім Іванам, які цього дня святкують День ангела, варто прийти до церкви на богослужіння та помолитися, подякувати своєму святому за допомогу. Якщо у вас є друзі чи рідні на ім’я Іван, привітайте їх з Днем ангела, можна подарувати іконку святого Іоанна, помолитися за них.

  • З днем ангела, Іване, вітаю, та від серденька тобі я бажаю: щоб свята бували часті, щедрі, пишні та прекрасні. Спокій в серці хай панує.
  • З днем ангела, Іване, прийми мої вітання. Хай ангел тебе оберігає, у Господа долю для тебе благає. Щоб завжди ти усміхався, радів, збувалося все, чого ти хотів. Хай легкою буде життєва дорога, оминає хай серце усяка тривога.
  • Свят у світі є багато. Іменини – також свято – наймиліше від усіх: подарунки й пиріг – все, Іване, все – для тебе. Зазирає янгол з неба на твоє веселе свято й ніби хоче нагадати, що святий у тебе є на ім’я, як і твоє. Він тебе оберігає, любить і застерігає: любим будь і людям й Богу, не цурайсь свого святого – й кожен свій день іменин відсвяткуй разом із ним.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5529
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація