РНБО ввела санкції відносно 19 компаній щодо надрокористування, всі інші дозволи перевірять

РНБО ввела санкції відносно 19 компаній щодо надрокористування, всі інші дозволи перевірять

Фото: УНІАН

Таке рішення було ухвалено під час засідання Ради національної безпеки і оборони України у п'ятницю, 19 березня.

В Україні перевірять усі дозволи на користування надрами. Якщо виявлять порушення, то їх повернуть народу України. Також введено санкції в контексті надрокористування відносно 19 компаній. Таке рішення було ухвалено під час засідання Ради національної безпеки і оборони України у п'ятницю, 19 березня.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов після засідання на брифінгу.

"Перше питання про стан справ в сфері надрокористування. Голова служби надр мав доповідь цього питання. Рішення стосувалося того, що ми маємо привести у відповідність до чинного законодавства, до Конституції користування нашими надрами. Згідно з нашої Конституцією надра належать українському народу. На превеликий жаль, у переважній більшості за першого приблизного аудита з'ясувалося, що українського народу там не дуже багато. Переважно це народ, який мешкає чи то на Віргінських островах, чи то на інших островних державах, які до України мають не зовсім пряме відношення. Ухвалено рішення, що протягом короткого проміжку часу буде проведений аудит всіх без виключення дозволів, які видавалися, починаючи від 1994 року. Буде публічна інформація про кожний дозвіл, де він перебуває фізично, на території якої громади. Всі бенефіціари, всі власники цих дозволів буде надана інформація для громадян України. Якщо буде виявлено порушення під час виконання ліцензійних умов цих дозволів, такі дозволи будуть в законний спосіб повертатися народу України", - розповів він.

Перелік компаній, стосовно яких введені санкції:

 1. "Гео Коннект";
 2. "Глобал Гео Інвест";
 3. "Транс Сет Гео";
 4. "Гео Пост";
 5. "Гео Вертикаль";
 6. "Гео Таргент";
 7. "Надра Прайд";
 8. "Гео Форс Ойл";
 9. "Гео Стенс";
 10. "Надра Вест Груп";
 11. "Бест Оіл Компані";
 12. "Надрапростір";
 13. "Інфо Гео Тренд";
 14. "Еджейн Макро";
 15. "Еко Газ Альянс";
 16. "Епівал Енерджи";
 17. "Юноліт Ойл";
 18. "Профі Нафт";
 19. "Бест Гео Тех".

"Стосовно цих 19 компаній застосований максимальний вид санкцій, який може застосувати наша країна, який може застосувати Рада нацбезпеки і оборони нашої країни", - зазначив Данілов.

Президент Володимир Зеленський прокоментував підсумки засідання РНБО: "Ми застосували санкції проти 19 компаній, пов’язаних із користуванням і видобутком надр України. Продовжуємо відновлювати справедливість там, де хтось вважав, що його персональні фінансові апетити можуть бути сильнішими за інтереси держави та народу України".

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація