Справа кума Путіна: які козирі можуть бути у Медведчука

Справа кума Путіна: які козирі можуть бути у Медведчука

УНІАН

Суд залишив Медведчука під домашнім арештом.

Нині увага прикута до справи кума Путіна - Віктора Медведчука. Хто кого переможе: Медведчук, який дуже добре знається на сильних і слабких сторонах суддівського корпусу України, чи все-таки недореформована українська Феміда? Апеляції цього тижня подавали і прокуратура, і захист проросійського політика. 26 народних депутатів навіть хотіли взяти Медведчука на поруки.

Про це 23 травня йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Паливні змагання в Україні загострились після рішення влади повернути державі тисячакілометровий нафтопродуктопровід "Самара - Західний напрямок". Який чомусь став приватним і афільованим із Віктором Медведчуком.

Тепер Путінський кум зайнятий більше не своїм підсанкційним майном, а кримінальною справою про держзраду. Цього тижня було дві апеляції. Одна від Офісу генпрокурора, інша від самого фігуранта. Прокурори просили посадити за ґрати із заставою у 300 мільйонів гривень. Медвечук вимагав повного звільнення. Суддя вирішив лишити фігуранта у великому київському маєтку Медведчуків із браслетом на нозі під цілодобовим арештом.

Утім лише поки. Бо телефонні розмови, які оприлюднили журналісти Бігус.інфо, можуть стати причиною нових обставин. На записах ймовірний голос Віктора Медведчука по-приятельстки говорить із ватажками ОРДЛО і помічником Путіна Сурковим. У розмовах фігурує Путін, Петро Порошенко та олігарх Рінат Ахметов. Що з цього стане наступною кримінальною справою - наразі не відомо.

У рукавах Медведчука, крім давньої дружби із судовою системою України, може бути чимало козирів. Просто перед судом він заявив, що мав офіційний карт-бланш на переговори від Порошенка і Турчинова. Останній такі доручення заперечив. Порошенко пояснив, що Медведчук був неофіційним перемовником.

Але тут є ще один цікавий нюанс. Частина політиків вважає, що кримінальна справа проти Медведчука перекреслює можливість прямих переговорів Зеленського і Путіна, про які український президент часто говорить.

Календар тижня: "плівки Медведчука", яма для відходів від Киви та в'язниці для "злодіїв у законі"

Календар тижня: "плівки Медведчука", яма для відходів від Киви та в'язниці для "злодіїв у законі"