Звільнення очільника "Нафтогазу": чому "побили горщики" Коболєв і Вітренко

Дата публікації
Перегляди
2043
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Звільнення очільника "Нафтогазу": чому "побили горщики" Коболєв і Вітренко

Андрій Коболєв та Юрій Вітренко прославились, коли у Стокгольмському арбітражі відсудили в Росії майже 3 млрд доларів.

Уряд звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління "Нафтогазу". Причиною звільнення назвали збиткову роботу державної компанії минулого року.

Про це йдеться 28 квітня у сюжеті ТСН.19:30.

Сам Коболєв цього не коментує. На сторінці у Facebook чиновник написав, що про своє звільнення дізнався з новин і заяви не писав. Коболєв обіймав посаду керівника компанії від березня 2014 року. Керувати компанією призначили його колишнього соратника Юрія Вітренка. Досі він очолював Міністерство енергетики.

Двоє героїв газової війни з Росією: Андрій Коболєв та Юрій Вітренко прославились, коли у Стокгольмському арбітражі відсудили в Росії гігантську суму — майже три мільярди доларів. А ще домоглись скасування невигідних та несправедливих зобов'язань, які накладали на Україну газові контракти з "Газпромом", підписані за часів прем'єрства Юлії Тимошенко.

Новини України: кого призначили на посаду нового голови правління Нафтогазу

Новини України: кого призначили на посаду нового голови правління Нафтогазу

Тоді кандидатури кожного з них навіть розглядали на посаду прем'єр-міністра. Та невдовзі після гучного успіху дует суперменеджерів перетворився на затятих суперників. Конфлікт вигулькнув на публіку і зрештою заступника Коболєва, Вітренка звільнили з "Нафтогазу". Він звинуватив у цьому колишнього шефа. Вітренко стверджував, що в Стокгольмі "Нафтогаз" переміг завдяки йому, а Коболев привласнив лаври переможця.

Ще один скандал спалахнув, коли виявилось, що топ-менеджери "Нафтогазу" отримають величезні премії за перемогу над "Газпромом". На всіх причетних мали отримати 29 мільйонів доларів. У 2018-му Коболєв отримав премію майже у 8 мільйонів доларів, Вітренко — 6.

А тоді колесо Фортуни зробило ще один оберт: уряд призначив Вітренка виконувати обов'язки міністра енергетики. Його намагались зробити і повноцінним міністром, але у Верховній Раді призначення двічі провалилось. Однак і в статусі в.о. Вітренко суворо критикував діяльність "Нафтогазу" на чолі з Коболєвим.

Між урядом та "Нафтогазом" склались напружені відносини. У "Нафтогазі" пручались спробам Кабміну витягнути з них більше грошей, ніж ті готові були дати. Компанії влаштували державний аудит та виявили збитки замість очікуваного прибутку. На Урядовому порталі сьогодні з'явилось повідомлення: золота курка уряду — "Нафтогаз" — торік отримав 19 мільярдів гривень збитку. Голову Андрія Коболєва та членів Наглядової ради було звільнено.

У "Нафтогазі" відповіли заявою: це юридична маніпуляція, звільняти голову правління може лише Наглядова рада, яку сьогодні звільнили разом з ним. В уряді ж кажуть: членів Наглядової ради тому й звільнили, що ті не реагували на провали. Керувати "Нафтогазом" буде той таки Юрій Вітренко.

А Верховна Рада завтра може спробувати заповнити вакантне крісло міністра енергетики. Прем'єр Денис Шмигаль пропонує на цю посаду віце-президента "Енергоатому" Германа Галущенка.

Раніше Юрій Вітренко наполягав на невідкладному звільненні очільника НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, а також на припиненні контрактів із членами Наглядової ради компанії. Вітренко, зокрема, наголошував на невиконанні затверджених урядом показників щодо видобутку газу.

Також в Офісі генерального прокурора відкрили кілька проваджень щодо діяльності НАК "Нафтогаз України".

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2043
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація