Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
10 мільярдів на кону: Гройсман проігнорував прохання Богдана

10 мільярдів на кону: Гройсман проігнорував прохання Богдана

Гроші нібито мають піти на регіони, однак щодо цього є великі підозри.

Офіс президента та Кабінет міністрів сперечаються, чи виділяти наразі кошти на фінансування програм і проектів розвитку регіонів. У мережі з'явився лист очільника офісу президента Андрія Богдана прем'єр-міністру Володимиру Гройсману з проханням призупинити до формування нового складу уряду, але в Кабміні вже заявили, що це прохання ігноруватимуть, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Міцного чоловіка в синьому діловому костюмі звати Олександр Ганущин, він – голова Львівської обласної ради. У фейсбуці він оприлюднив лист від Офісу президента до Кабміну з проханням притримати виплати 10 мільярдів гривень на регіональні потреби: "Наприкінці липня з’являється лист пана Богдана, про те, що враховуючи там необхідність подбати про використання бюджетних коштів, давайте ми, уряд Гройсмана, призупиніть усі видатки по цих программах, а це не мало не багато більше 10 мільярдів гривень". 

Відео Кабмін доручив прискорити фінансування регіональних проєктів

Офіс президента та Кабінет міністрів сперечаються, чи виділяти наразі кошти на фінансування програм і проектів розвитку регіонів. У Мережі з'явився лист очільника офісу президента Андрія Богдана прем'єр-міністру Володимиру Гройсману з проханням призупинити до формування нового складу уряду. В уряді вже заявили: прохання ігноруватимуть.

Кабмін доручив прискорити фінансування регіональних проєктів

Мова йде про 7,5 млрд гривень з фонду регіонального розвитку та 2,5 млрд гривень субвенції на соціально-економічний розвиток – їх мали розподілити між різними регіонами на різні цілі. На ці кошти на місцях розраховують – десь почали ремонти, замовили матеріали чи послуги. В Офісі ж президента вважають, що ці гроші були заплановані в бюджеті спеціально під чергові вибори – тобто ті, що мали б відбутись 31 жовтня. Відповідно, їх збиралися витрачати в інтересах певних кандидатів. Вибори ж відбулися позачергово, тож тепер треба шукати для них більш ефективне застосування: "Це така традиційна політична допомога від держави депутатам-мажоритарникам, які в себе на окрузі заради якогось політичного піару здійснюють ті чи інші проєкти".

Недоотримання бюджету
Рахункова палата України

З подібним явищем під час виборчої компанії до Верховної Ради стикалась кандидат-мажоритарник Марія Мезенцева. Її опонент усі бюджетні витрати вписував собі у здобуток. "Існує такий фонд, як соціально-економічний фонд, його ще дуже спрощено називають "фонд депутатів-мажоритарників". Депутати могли створювати такі взаємні заліки", - каже вона. Проте в Кабінеті міністрів лист з Офісу президента з підписом Андрія Богдана проігнорували – у середу, замість призупинити виплати субвенцій, вирішили їх збільшити.

Після поразки на виборах поки що діюча влада намагається встигнути освоїти хоч якісь гроші – так вважає секретар національної інвестиційної ради Давид Арахамія. "Останній дембельський акорд, який мала попередня влада. Для того, щоб не дати розкрадати ці кошти, буде зроблено експрес-аудит новим Кабміном – всі спеціалісти різних галузей кажуть, що там завжди є 20-25% корупційної складової. Це означає, що на чверть більше роботи можна зробити, якщо не красти", - пояснив він. Дивується ситуації і журналіст Юрій Бутусов. "Сам факт того, що державний посадовець високого рівня отримує шалену купу готівки – це дійсно підстава для розслідування. Це дуже серйозно, про це треба говорити", - вважає він.

Аналогічної версії дотримується і відомі письменники Володимир Яворівський та Василь Шкляр. "Замість того, щоб тихо піти, вони до останнього буквально тримаються за ці крісла, дивани, щоб нахапатися ще і забезпечити собі подальше спокійне і мирне життя", - вважає автор "Чорного ворона". "Видно, чорт підкусив: а я візьму. Всі ж брали до мене, і я візьму. Зупинитися не можуть. Це вже увійшло в кров. Кілька поколінь крадуть. При стількох президентах. Це абсолютна безкарність в Україні. Політика безкарності", - каже Яворівський.

Залиште свій коментар

Вибір редакції