Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аудит виявив в "Укравтодорі" порушень на 190 мільйонів гривень

Найбільше порушень виявили в Миколаївській, Волинській, Закарпатській, Луганській, Полтавській та Львівській областях.

Держаудитслужба провела тотальну перевірку "Укравтодору" та обласних служб автомобільних доріг. Перевіряли фінансово-господарську діяльність за 2015-2017 роки. Під час аудиту було охоплено близько 60 млрд грн. Порушень виявили на 190 млн грн.

"Практично у кожній області встановлено випадки неефективного та нераціонального використання коштів, а також неналежного виконання ремонтно-будівельних робіт, завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт тощо. Контрольними заходами у кожній без винятку обласній САД виявлено фінансових порушень загальна сума яких склала майже 190 млн грн, з яких понад 130 млн грн – порушення напряму пов’язані із виконанням ремонтно-будівельних робіт", - повідомляє Держаудитслужба.

Найбільше порушень виявили в службах автомобільних доріг у Миколаївській, Волинській, Закарпатській, Луганській, Полтавській та Львівській областях.

"Основною причиною допущених порушень є діюча система контролю якості в обласних САД, яка має низку недоліків. Зокрема, підрядна організація, яка здійснювала ремонт дороги в Миколаївській області, не змогла підтвердити влаштування асфальтобетонної суміші, виготовленої з використанням модифікованого бітуму. Відсутність сертифікатів відповідності, інших необхідних документів свідчить про використання суміші невідповідного складу, за яку сплачено 65 млн гривень", - уточнили у відомстві.

На Луганщині під час проведення ремонту взагалі відбулося повне руйнування основи дорожнього полотна, на яку витрачено 5,3 млн грн. Відповідно це унеможливлює завершення ремонтних робіт.

На Хмельниччині підрядна організація на улаштування вирівнювального шару використала удвічі менше асфальтобетонної суміші, ніж надано до оплати замовнику. Збитки державі оцінили в 2,4 млн грн. А дорога на цій ділянці буде недовговічною.

"За результатами досліджень та випробувань, проведених ДП "Дорожній контроль якості" у 2016-2107 роках, виявлено значні дефекти та недоліки, пов’язані, як з недотриманням технології виконання робіт, так і з використанням неякісних матеріалів. Також аудит засвідчив, що незважаючи на обмеженість наявних фінансових ресурсів, спостерігається постійне перенесення остаточних термінів завершення інвестиційних проектів, які реалізуються за рахунок кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій. Зокрема, по окремих інвестиційних проектах на початковому етапі не було вирішено питання придбання земельних ділянок, на яких планувалось будувати автомобільні дороги, не забезпечено своєчасну розробку та затвердження проектно-кошторисної документації", - зазначили в Держаудитслужбі.

Відео Україна втратила щонайменше 220 мільйонів гривень через корупційні оборудки "Укравтодору"

В 15 областях синхронно - в службах автомобільних доріг - СБУ разом зі столичною прокуратурою вилучали документи. Посадовців підозрюють у корупційних оборудках, через які держава втратила щонайменше 220 мільйонів гривень. За інформацією слідства, кожне з представництв автодору, не маючи у власному бюджеті грошей, замовляло своїм підрядникам ремонти доріг і не платило. Ті йшли в суд і вигравали не лише суму оплати, а й штрафні санкції.

Україна втратила щонайменше 220 мільйонів гривень через корупційні оборудки "Укравтодору"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції