Азаров придумав, як зупинити подорожчання бензину

Дата публікації
Перегляди
6104
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Азаров придумав, як зупинити подорожчання бензину

Азаров таким чином рятує рейтинг регіоналів / Фото: УНІАН

Акциз на бензин буде знижений на весь період "аномально високих" цін на нафту.

У зв'язку з ростом світових цін на нафту та з метою стабілізації цін на пальне на внутрішньому ринку, Кабмін планує знизити акцизи на бензин та створити умови для ввезення 1 млн тонн нафти, повідомив прем'єр Микола Азаров.

За словами глави уряду, такі заходи необхідні для того, щоб підвищити рентабельність переробки нафти на вітчизняних НПЗ в умовах підвищення світових цін на нафту.

Знижений акциз на нафтопродукти діятиме на період "аномально високої" ціни на нафту.

"Нам необхідно гнучко реагувати на такі виклики, оскільки зростають ціни і збільшується ввізне мито на нафту, яка завозиться в Україну. Це робить нафтопереробку на вітчизняних заводах нерентабельною. Через це вже зупинилися нафтопереробні заводи в Лисичанську і Одесі. Зменшився загальний обсяг переробки нафти в Україні", - сказав Азаров.

Зі свого боку експерти переконані, що рішення Кабміну аж ніяк не пов'язане з турботою про вітчизняні НПЗ, а з майбутніми парламентськими виборами.

Якщо уряд не зупинить ріст цін на бензин, то це спричинить подорожчання товарів практично усіх категорій - як продуктів харчування, так і промтоварів, що у свою чергу негативно вплине на рейтинг провладної Партії регіонів.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що до кінця березня найпопулярніша марка бензину А-95 практично на усіх АЗС буде коштувати 11 грн/літр.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
6104
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація