Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Банк Російської православної церкви може "луснути"

У "Пересвет" ввели тимчасову адміністрацію.

Відсьогодні, 21 жовтня, і на півроку в російський банк "Пересвет" ввели тимчасову адміністрацію. Він посідає 41 місце в РФ за розміром активів (близько 200 млрд рублів, більша частина яких – кредити підприємствам). Майже половина акцій "Пересвета" належить Російській православній церкві, ще чверть – Торгово-промисловій палаті РФ.

Рішення про введення тимчасової адміністрації та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів АКБ "Пересвет" ухвалив Центробанк РФ "у зв'язку з незадоволенням вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями в терміни, що перевищують сім днів з моменту настання дати їхнього задоволення".

Повноваження виконавчих органів банку повністю призупинили. Тепер тимчасова адміністрація має перевірити всю документацію та провести обстеження фінансового становища "Пересвета".

"Введення мораторію на задоволення вимог кредиторів банку є страховим випадком. Виплати вкладникам АКБ "Пересвет", в т.ч. індивідуальним підприємцям, почнуться не пізніше 14 днів з дня введення мораторію. Порядок виплати страхового відшкодування буде визначено державною корпорацією "Агентство зі страхування вкладів". Банк Росії проводить консультації з акціонерами і найбільшими кредиторами АКБ "Пересвет" з метою визначення подальших перспектив діяльності кредитної організації", – пояснили у Центробанку РФ.

Нагадаємо, Російська православна церква також має дохід від інвестицій в імпорт автомобілів, будівництво, ресторанний і готельний бізнес, оптову та роздрібну торгівлю, сільське господарство та виробництво продуктів харчування. За оцінками РБК, підконтрольні Російській церкві підприємства кілька років тому приносили їй 600 млн рублів на рік, а вартість активів становила близько 2,3 млрд рублів.

На початку цього року "луснув" російський комерційний "Ергобанк", у якому були відкриті рахунки 61 організацій, що підпорядковані РПЦ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції