Біля станції України в Антарктиді є родовища газу і нафти - Литвинов

Наразі в Антарктиді діє заборона на видобування корисних копалин, проте вже кілька країн заявили про свої територіальні претензії на материк.

Антарктида цікава не лише дослідженнями клімату та біоресурсів, а ще й своїми корисними копалинами.

За словами директора Національного антарктичного центру МОН Валерія Литвинова, одних лише нафти і газу на шостому материку не менше, ніж на Аравійському півострові.

Зокрема, навіть біля української полярної станції "Академік Вернадський", розташованій на острові Галіндез, було розвідано три родовища нафти і чотири родовища газу.

"І це ж такий багатющий материк. Не побоюся сказати, що багатство України приростатиме за рахунок Антарктиди", - розповів Литвинов в інтерв'ю ТСН.ua.

ВідеоПінгвін врятувався від косаток, застрибнувши у човен полярників

Наразі корисні копалини в Антарктиді видобувати не можна. Заборона на це діє до 2041 року. Проте ситуація може змінитися, зауважив директор НАНЦу. Тим більше, що кілька країн вже заявили про свої територіальні претензії на материк або оголосили його своєю сферою інтересів. Серед останніх - США і Росія.

Як повідомлялося раніше, в результаті полярних досліджень українські біологи створили ліки проти раку. Для цього вони використали антарктичні мікроорганізми, які здатні виживати в екстремальних умовах шостого континенту.

Більше про багатства і небезпеки Антарктиди читайте в інтерв'ю з директором НАНЦ Валерієм Литвиновим: Біля нашої станції є родовища нафти і газу

Залиште свій коментар