В Україні вдвічі поменшало аптечних кіосків

Дата публікації
Перегляди
2008
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні вдвічі поменшало аптечних кіосків

Доставка ліків аптеками стала незаконною

Боротьба уряду за якість ліків вилізла українцям боком.

Нові ліцензійні умови діяльності аптек призвели до того, що число місць, де можна купити ліки, скоротилось більш ніж удвічі - з 4978 на початку 2010 року до 1973 зараз.

У поточному році влада заборонила інтернет-замовлення і дистанційні покупки, а з наступного повинні будуть закритись усі аптечні кіоски, або стати повноцінними аптеками.

При цьому перепрофілювання може обійтись підприємцям у кругленьку суму: щоб називатися аптекою, потрібно мати велику територію і обладнання для зберігання рецептурних препаратів, тощо.

Як пояснив голова Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов, це робиться заради боротьби за якість лікарських препаратів, що складно забезпечити в кіосках, не обладнаних належним чином, і неможливо проконтролювати при дистанційній торгівлі.

Однак експерти впевнені, що реальна причина того, що відбувається - боротьба з незаконним обігом наркотиків. При цьому зусилля влади можуть виявитися марними - оголошення "продам трамадол, діазепам, реланіум, сибазон, феназепам" поки нікуди не зникли, а ось замовити на дім доставку милиць або жарознижуючих стало майже неможливо.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2008
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація