Держава стабілізує ціни на молоко

Дата публікації
Перегляди
2586
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Держава стабілізує ціни на молоко

Молочні виробники підписали меморандум

Аграрний фонд чотири місяці закуповуватиме надлишки сухого молока у виробників.

Закупівельні ціни на молоко не знижуватимуться. Як повідомляє ТСН, обіцянки молокопереробників закріпили підписаним меморандумом.

Щоб стабілізувати ціну, Аграрний фонд закуповуватиме надлишки сухого молока та вершкового масла у виробників. Своєю чергою, молокозаводи погодилися не ображати селян низькими цінами при закупівлі молока.

На часі за літр молока заводи платять близько гривні вісімдесят, і ціна знижується. Переробники пояснюють, що це сезонне падіння. До того ж, найбільший російський ринок збуту поки що не запрацював, тому склади забиті молочними товарами.

Та з понеділка, 23 квітня, держава щомісяця закуповуватиме у виробників нереалізовані залишки сухого молоко та вершкового масла. За чотири місяці обіцяють набрати молочного товару на півмільярда гривень.

"Підписуючи меморандум ми сподіваємось призведе до стабілізації цін на молоко с подальшим ростом закупівельних цін у населення", - заявив гендиректор Аграрного фонду Ігор Якубович.

Меморандум підписують представники найбільших молочних підприємств. Вони купують 70% виробленого в Україні молока. І на чотири місяці отримують додатковий державний ринок збуту.

"Якщо піде ціна на сухе молоко і масло вгору, і збільшиться експорт сирів, то, природно, ціна на молоко від населення теж піде вгору", - заявив представник молокопереробної компанії Ігор Кушель.

Жодної ціни підписанти не називають і кивають у бік світового ринку. Мовляв, буде попит, буде і ціна. Вітчизняні експерти прагматичніші.

Як пояснив експерт аграрного ринку Алекс Ліссітса, молоко не може бути дешевшим ніж 2,5 грн, бо тоді немає сенсу його виробляти.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2586
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація