Держстат назвав регіони-лідери української торгівлі

Роздрібна торгівля подає перші сигнали виходу з кризи.

Обсяг обороту роздрібної торгівлі в Україні в першому півріччі 2016 р. склав майже 527,5 млрд гривень. Це на 23,8% менше, ніж було за аналогічний проміжок часу в 2014 році, але на 2,3% більше, ніж торік.

Згідно наведених Державною службою статистики даних, лідерами за торговим оборотом стали місто Київ (84,5 млрд грн.), Дніпропетровська (46,6 млрд грн.), Харківська (45,5 млрд грн.), Одеська (37,4 млрд грн.) та Львівська (31,4 млрд грн.) області.

Найнижчу активність торгівлі зафіксовано в Луганській (4,5 млрд грн.), Чернівецькій (8,3 млрд грн.) і Тернопільській (9,7 млрд грн.) областях. Окуповані райони Донецької, Луганської областей та АР Крим до уваги в дослідженні не бралися.

Більшість регіонів України продемонстрували позитивну динаміку порівняно з першим півріччям 2015 року. Зменшився обсяг обороту роздрібної торгівлі лише в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій і Чернігівській областях.

Як уже повідомлялося, експорт товарів і послуг за перший квартал склав 9,7 мільярда доларів. За перші три місяці 2016 року надходження до України від експорту становили 9,7 млрд доларів. Водночас відбулося суттєве уповільнення темпів падіння експорту (у січні цей показник становив 31,9%, а нині – 15,1%). Такі дані наводить Міністерство економічного розвитку та торгівлі.

ВідеоДонбаська "сіра зона" фактично перетворилася на "зону вільної торгівля"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: