Експерт пояснив, як формула "Роттердам+" вплинула на підвищення тарифів на опалення і воду

За словами Геруса, приватний бізнес фактично встановив монополію на енергоринку.

Формула "Роттердам+", через яку вугілля в Україні стало найдорожчим у світі, сприяє заробіткам приватного бізнесу, який фактично встановив монополію на енергоринку.

Про це заявив в ефірі ТСН.Тиждень колишній член Нацкомісії з регулювання енергетики Андрій Герус.

На його думку, підвищення тарифів на опалення є причиною дії формули "Роттердам+". "Електрика - прямий наслідок формули "Роттердам+". І холодна вода, в якій 40% собівартості складає електроенергія, як і гаряча вода є наслідком цієї формули. Суть формули полягає в тому, що вартість вугілля в українській електроенергії рахується як вартість вугілля у Роттердамі плюс ціна його доставки до України, хоча воно видобувається в Україні. Є Львівсько-волинський вугільний басейн, шахти на сході України. Звичайно, вугілля ніяк із Роттердаму не їде і витрати на його доставку немає", - зазначив Герус.

Він заявив, що наразі Нацкомісія не підпорядковується ні прем'єр-міністру, ні Кабінету міністрів. Її склад формується указом президента України і є незалежною від Кабміну. "Тому це вигідно вугільному бізнесу, який наразі на 90% є приватним, і виробникам електроенергії з вугілля, який також на 70% є приватними", - констатував екс-чиновник. 

ВідеоЕкс-член Нацкомісії з регулювання енергетики розповів наскільки справедливі нові тарифи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: