Експерти не вірять у фантастично дешеве житло від Януковича

Дата публікації
Перегляди
3493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти не вірять у фантастично дешеве житло від Януковича

Експерти дивуються з ідеї Януковича про дешеві кредити на житло

У житло під 2-3% річних не віриться ні експертам, ні звичайним українцям.

Слова президента Віктора Януковича про житло у кредит під 2-3% річних вже зустріла як шквал скепсису, так і запевнення, що доступне житло цілком реальна річ для тисяч сімей, йдеться в сюжеті ТСН.

Експерт із нерухомості Андрій Гусельников, почувши про ідею Януковича, не вірить своїм вухам.

"Це очевидний нонсенс. Не може такого бути, просто не може такого бути", - впевнений Гусельников.

Нині кредити на житло мінімум 18-20% на рік. Це забагато, але все-таки від вимог ринку нікуди не подітися, каже фахівець. Він не вірить у можливість масової іпотеки.

"20% це шлях в нікуди, але і 2-3% це теж утопія, яка залишиться красивими словами", - вважає Гусельников.

Тим часом заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова роз'яснює ідею Януковича, визнаючи, що 2-3% річних світять далеко не всім українцям.

І зараз в АП розробляють схему - хто і коли може купити житло під такі вигідні відсотки.

"Очевидно, що тема масових кредитів, тобто для будь-якого громадянина в рамках цієї програми піднята бути не може. Ініціатива безумовно повинна бути адресна і насамперед стосуватися людей соціально незахищених", - каже Акімова.

Уже цього року держава може виділити мільярд гривень для підтримки кредитування таких сімей. Тим часом голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко бачить парадокс у тому, що соціально незахищена сім'я має бути при цьому платоспроможною.

"Ви перед держслужбовцем маєте довести, що ваш фінансовий стан дуже поганий і вам треба компенсувати процентну ставку. А з іншого боку ви маєте з'явитися в державному банку і сказати, що ваш фінансовий стан достатньо добрий для того, щоби брати кредит", - дивується Сугоняко.

Однак заступник глави бюджетного комітету Верховної Ради Владислав Лук'янов упевнений, що виплачувати кредити навіть із невеликою зарплатою можна. І підрахував, що за умови першого внеску у розмірі третини вартості житла платити лишається небагато.

"Якщо порахуємо, на місяць це буде сплата відсотків одна тисяча гривень. Залежно від розстрочки, яку ми зробимо, ми будемо мати погашення тіла кредита не набагато більше", - запевняє регіонал.

Нагадаємо, 7 березня президент Віктор Янукович заявив, що в Україні з травня поточного року населення зможе взяти кредити за держпрограмою на купівлю житла під 2-3% річних у гривні терміном на 10-15 років.

Житло практично без тягаря кредиту

Житло практично без тягаря кредиту

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація