Експерти пророкують нафті ціну в $ 10 за барель

Стрімке падіння вартості палива може тривати ще довго.

Із початком нового тижня ціни на нафту впали до рівня 2003 року. Барель марки Brent коштує вже менше $ 28, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так ринки відреагували на зняття санкцій з Ірану. Майже десять років країна не могла на повну використовувати потенціал своїх скарбів, а тепер одразу збирається подвоїти експорт нафти до мільйона барелів на день.

Надлишок і так недорогої сировини може підірвати економіки, залежні від продажу енергоносіїв. Так російська валюта побила черговий рекорд падіння – за один долар давали вже 79 рублів.

А ціна на чорне золото ще не досягла свого дна. Експерти кажуть, що вартість нафти може опуститися і до $ 10 за барель.

"Перспективи на найближче майбутнє виглядають похмуро. І є побоювання, що зняття санкцій з Ірану зробить погану ситуацію ще гіршою через збільшення поставок нафти на ринок", - зізнався менеджер з фінансового розвитку ринку Дубая Нур Аль-Зубі.

Що дорожче?

Ринок нафти продовжує лихоманити. Ціни стрімко падають. Особливо ця тенденція посилилась після початку 2016 року. Країни-експортери чорного золота ніяк не можуть домовитися про зменшення видобутку, що стало причиною перенасичення ринку. Глобальні продавці нафти бояться втрати своєї частки на ринку, долю на якому можуть зайняти конкуренти.

Загострює ситуацію готовність Ірану випускати на міжнародний ринок додаткові півмільйона барелів щодня після скасування санкцій. Тегеран заявляє, що збільшуватиме свою долю, яка була втрачена з введенням обмежень на розвиток ядерної програми. Після цієї заяви ціни на нафту марки Brent обвалились до $ 27,86.  

Рахують збитки і в сусідній Росії. Падіння призвело до різкого зниження бюджетних надходжень, що вже стало причиною стрімкого зубожіння населення і зростання збитків російських компаній.

На цьому тлі в Україні почали знижуватися ціни на пальне. Йдеться про 50 копійок за кожний літр. Дизельне паливо здешевшало на деяких заправках від 75 копійок до 1,5 грн.

ВідеоЦіни на нафту впали до рівня 2003 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: