Гройсман виступає за імпорт будь-якого вугілля, окрім російського

Дефіцит вугілля виник через блокаду Донбасу.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що через дефіцит вугілля антрацитної групи Україна має його імпортувати з різних країн, за винятком Росії, бо вона є країною-агресором.

Про це він заявив на прес-конференції, присвяченій результатам роботи уряду за рік, передає УНІАН.

"Що стосується диверсифікації: безумовно, нам необхідно закуповувати відсутні обсяги вугілля - закуповувати у різних країн, і хочу підкреслити, що я прихильник того, щоб ми закуповували у США, Австралії, тобто у інших країн, а не у країни-агресора", - сказав він.

Гройсман зауважив, що Україна вже 501 день не імпортує російський газ і веде роботи з переобладнання ТЕС, які працюють на дефіцитному вугіллі. Ці станції, за словами глави уряду, переведуть на вугілля газових марок, яке видобувається в Україні.

"І Трипільська, і Зміївська ТЕС сьогодні модернізуються. У Трипіллі необхідно модернізувати станцію - для цього потрібно 1 млрд грн, і ця робота ведеться. Зміївська - два блоки будуть переобладнані з групи антрацитового вугілля в цьому році ... Також ми нарощуємо гідроенергетику та атомну енергетику", - сказав прем'єр.

Нагадаємо, сьогодні, 11 квітня, компанія Ахметова призупинила роботу ще однієї ТЕС. Зокрема, на Дніпропетровщині відсьогодні призупинила роботу Криворізька теплоелектростанція, що входить до холдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова. Таким чином на підприємстві хочуть зекономити вугілля та накопичити його до літа. 

Це вже четверта ТЕС, яка за останній тиждень призупинила роботу. 5 квітня Придніпровська ТЕС (місто Дніпро, ДТЕК) і Трипільська ТЕС (Українка на Київщині, "Центренерго") припинили виробництво електроенергії задля економії антрацитового вугілля, 7 квітня - Зміївська ТЕС (найбільша електростанція на Харківщині, "Центренерго"). В "Укренерго" раніше заявили, що нічого страшного в зупинці немає. 

ВідеоХто заробляє на блокаді торгівлі з ОРДЛО

Залиште свій коментар