Кабмін виставив "на продаж" СІЗО у Києві та Львові

Кабмін виставив "на продаж" СІЗО у Києві та Львові

Споруду та землі віддадуть інвесторові, який побудує нові та сучасні тюрми в інших місцях.

Замість Лукянівського СІЗО у столиці та Львівського слідчого ізолятора побудують нові споруди європейського зразка, а в якості винагороди за це інвестор отримає ласі шматки землі в центрі Києва та Львова. Проект офіційно презентувало Міністерство юстиції України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Продажу нема. Хай беруть участь у конкурсі й заробляють гроші", - наголосив заступник міністра юстиції Денис Чернишов. У Львові для інвестора звільнять ділянку у майже півтора гектара – під новий ізолятор вже знайшли 10 вільних гектарів а території Личаківської колонії. Для Лук'янівського СІЗО площеє 3 га обирають між 8 гектарами землі у селищі Коцюбинське та більш як 16 гектарами у селищі Гостомель. Ідеологи проекту розраховують, що майбутнє СІЗО обійдеться будівникові в 25-30 млн доларів.

Мінюст шукає інвестора, який побудує ізолятори європейського зразка у Львові та Києві

Мінюст шукає інвестора, який побудує ізолятори європейського зразка у Львові та Києві

Що нестерпні умови утримання арештантів потрібно змінювати – говорять усі. Однак до ідеї винести столичне СІЗО за межі міста ставляться по-різному. "Я не уявляю, як це буде важко, якщо це буде поза межами Києва – їздити на суди та слідчі дії, а потім повертати", - каже колишня затримана Олена Кукель. На це чиновники вже передбачили відповідь – відеотрансляції, які заощадять і час, і гроші на перевезення, та й у місті поменшає транспорту, а відтак і заторів.

Лук'янівське СІЗО, що працює вже понад 150 років, було зараховане до історичних пам'яток, адже в ньому різні часи сиділи Винниченко, Параджанов, Чорновіл та інші відомі діячі. Але в міністерстві юстиції кажуть, що з цього переліку об'єкт прибрали, бо він перебуває в аварійному стані. Зберегти його чи ні – буде волею майбутнього інвестора.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Наступна публікація