Ліміт на готівкові розрахунки українці можуть одержати вже за місяць

Дата публікації
Ліміт на готівкові розрахунки українці можуть одержати вже за місяць

Українцям обмежать операції з готівкою / ukrinform.ua

Нацбанк планує контролювати суми від 150 тис. гривень.

Підсумки громадського обговорення ідеї обмеження готівкових розрахунків не переконали Національний банк України в тому, що первісні пропозиції слід суттєво скоригувати. Відтак проект відповідної постанови має бути затверджено у травні-червні поточного року без істотних змін, повідомляє УНІАН.

Документом визначається межа в 150 тис. грн, вище котрої розрахунки мають відбуватися в безготівковій формі.

Зазначена ініціатива підтримується Міністерством доходів і зборів, Державною службою фінансового моніторингу, Незалежною асоціацією банків України, Європейською Бізнес Асоціацією, територіальними управліннями та структурними підрозділами НБУ.

Читайте також: Нацбанк закликав українців позбутися золотого "брухту"

На даний час Національний банк обробляє отримані в ході обговорення пропозиції.

"Узгоджуються питання практичного застосування обмеження за розрахунками готівкою між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, що підлягає нотаріальному посвідченню, зокрема, шляхом внесення змін до інших нормативно-правових актів Національного банку України в частині визначення статусу спеціального депозитного рахунку нотаріуса", - йдеться в повідомленні.

Для оптимізації нормативної бази Нацбанк розглядає можливість включення до проекту існуючого на сьогодні обмеження за розрахунками готівкою між підприємствами та фізичними особами-підприємцями (10 тис. грн).

Наступна публікація