Міністр розповів про українські дороги після смерті "Укравтодору"

"Укравтодор" буде остаточно знищено весною, а ямковий ремонт має відійти в небуття.

Інвентаризація "Автомобільних доріг України" завершується у грудні, а остаточно підприємство буде ліквідовано вже весною. Про це заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, пишуть Українські новини.

За його словами, в державній власності залишиться 49 тис. км доріг. Решта внаслідок процесу децентралізації відійде під управління місцевих громад і вони вже не зможуть посилатися на те, що Київ не виділив їм гроші на ремонт.

"У процесі децентралізації місцеві органи влади отримали значно більший фінансовий ресурс, ніж у них колись був. Більший ресурс, ніж "Укравтодор". Той же 5-відсотковий "пістолетний" акциз із АЗС. Із тим, що відбуватиметься на місцях, люди зможуть уже приходити до своїх мерів, місцевих рад і питати про те, на що і в якому обсязі витрачені гроші. І де дороги", - сказав Пивоварський.

Також міністр пояснив, що суттєва зміна якості автошляхів має відбутися після схвалення закону про цільовий дорожній фонд. Останній кардинально змінить питання фінансування робіт на трасах державного значення та відкриє можливості для фінансової допомоги міжнародних організацій

"Більша частина проблем з дорогами залежить від "технології" планування видів, обсягів і черговості робіт, а також її дотримання. Плюс наші історичні проблеми – недофінансування, розкрадання навіть того, що було профінансовано, дивне відношення підрядників до технологічного процесу. Плюс нам необхідно відійти від ямкового ремонту. Він має лишитися винятково в якості екстреного аварійного ремонту. Латати всю дорогу ямками – це нонсенс. Але ми це зможемо зробити тільки тоді, коли буде системне фінансування", - розповів керівник Мінінфраструктури.

Наприкінці листопада міністр інфраструктури розповів, скільки в Україні коштує один кілометр нової дороги.

А 11 грудня Пивоварський разом із своїми замами подав у відставку. Своє рішення він пояснив низькою заробітною платнею та необхідністю годувати родину.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: