Монетизацію субсидій запровадять лише через три-чотири роки – Рева

Нову систему обіцяли запустити вже цього року.

Систему монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в Україні запустять лише через три-чотири роки. Хоча обіцяли це зробити після завершення опалювального сезону 2016-2017 років.

Про нові терміни запровадження монетизації субсидій розповів міністр соціальної політики Андрій Рева, передає УНІАН.

"У наших реаліях, я вважаю, це (монетизація субсидій для населення) може бути через три-чотири роки", - сказав Рева.

Міністр виправдовується, що мовляв, на нинішньому етапі державі буде складно забезпечити оперативне відкриття 7 млн банківських рахунків для монетизації отримувачів субсидій. Крім того, з урахуванням високих цін на житлово-комунальні послуги стосовно доходів населення, державі буде вкрай складно проконтролювати цільове використання громадянами коштів, отриманих у рамках монетизації.

Нагадаємо, 20 березня віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що монетизація субсидій на оплату комунальних послуг проводитиметься у два етапи: перший - на рівні підприємств, що надають послуги, другий - на рівні споживачів цих послуг.

В оприлюдненому 4 квітня тексті Меморандуму про співпрацю України з МВФ уряд узяв на себе зобов'язання до вересня 2017 року провести монетизацію субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні теплокомуненерго.

За даними Мінсоцполітики, програмою житлових субсидій у поточному опалювальному сезоні 2016-2017 років скористалися 7,4 млн сімей.

Залиште свій коментар