Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк констатує зростання золотовалютних резервів

Збільшення відбулося на 4%.

За жовтень міжнародні золотовалютні резерви Національного банку України зросли на 98 млн доларів (на 4%) – до 18 млрд 735,8 млн доларів

"Резерви третій місяць поспіль оновлюють максимум від початку 2014 року. Сьогодні резерви на 21% перевищують рівень початку поточного року. Станом на 1 листопада обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", - зазначають у НБУ.

Регулятор уточнив, що збільшенню обсягів резервів протягом жовтня сприяли:

- надходження на користь уряду на суму 185,3 млн доларів, у тому числі 170,3 млн доларів – від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті;

- надходження від операції swap з уповноваженим банком на внутрішньому ринку на суму 100 млн доларів.

Водночас задля підтримки стабільності гривні на міжбанку НБУ продав з міжнародних резервів 181,2 млн доларів, а купив – 34 млн грн. Тобто чистий продаж склав 147,2 млн доларів.

Ще 30,9 млн доларів із резервів спрямували на платежі уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Із них 3,3 млн доларів – для обслуговування ОВДП, номінованих у валюті.

Раніше НБУ оприлюднив свої економічні прогнози, відповідно до яких золотовалютні резерви мають зрости до 22,2 млрд доларів на кінець 2018-го. А ось 2019-го резерви "схуднуть" до 21,1 млрд доларів, бо доведеться віддавати борги за кредитами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції