Нацбанк переназвав національну платіжну систему

Нацбанк переназвав національну платіжну систему

Фото: Національний банк України

Близько 98% операцій із платіжними картками вітчизняних банків здійснюється на території України.

Національний банк України обрав нову назву для Національної системи масових електронних платежів на базі відкритих міжнародних стандартів. Тепер вона називатиметься "Простір".

Обираючи нове ім'я, НБУ звертав увагу на його автентичність, близькість до національних платежів/розрахунків, відсутність повторень та несхожість з іншими назвами, що є на ринку. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

"Слово "Простір" має широке асоціативне значення, має однаково гарний вигляд кирилицею та латиною, його логотип зрозумілий, простий, універсальний. Також ми обрали оригінальний слоган "Прості розрахунки", що вказує на наші амбіційні цілі", – сказав заступник голови Нацбанку Яків Смолій.

Близько 98% операцій із платіжними картками вітчизняних банків здійснюється на території України.

"Тож логічним, доцільним та безпечним є оброблення всіх внутрішньодержавних платіжних операцій на території України із використанням власної української платіжної системи, до чого закликаємо і всіх гравців трансакційного ринку", – наголосив Смолій.

Національна платіжна система динамічно розвивається (мережа пристроїв для прийому карток зросла торік на майже 80%, система налічує понад 50 учасників) та здатна повноцінно конкурувати на платіжному ринку.

"Це – альтернатива міжнародним платіжним системам, яка дозволяє банкам та їхнім клієнтам реально скоротити свої витрати", – зазначив директор департаменту роздрібних платежів НБУ Сергій Шацький.

Нацбанк планує розбудовувати українську платіжну систему, передбачив запуск безконтактних платежів, у тому числі із застосуванням мобільних пристроїв; операцій Р2Р-переказів; інструментарію фінансового обліку з можливістю налаштування диференційованих міжбанківських та/або системних комісій залежно від кодів категорій торговців; оплати за вільними реквізитами; розвиток електронної комерції тощо.

Тим часом Нацбанк запланував надрукувати гривні з автографом Гонтаревої.

Повʼязані теми:

Наступна публікація