Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк пом'якшив чергову порцію валютних обмежень

Нові правила почнуть діяти з 11 травня.

Із найближчої середи, 11 травня, наберуть чинності три нововведення щодо валютних операцій.

Раніше введені тимчасові обмеження для стабілізації ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України Нацбанк пом'якшив своєю постановою від 5 травня.

"По-перше, Національний банк звільняє від обов'язкового продажу кошти, що надходять для здійснення іноземних інвестицій в Україні. По-друге, скорочено строк резервування уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів. Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів лише не раніше четвертого операційного дня після попереднього резервування (режим Т+3). Відтепер здійснити таку купівлю можна буде швидше – починаючи з третього операційного дня (режим Т+2). Аналогічним чином змінено строк і для операцій з перерахування коштів у гривнях на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів", – пояснили в НБУ.

У прес-службі регулятора наголошують, що, "як і раніше, проведення таких операцій вимагатиме підтвердження з боку Національного банку протягом вказаного строку для запобігання непродуктивному відтоку капіталу".

"По-третє, знято заборону на купівлю іноземної валюти за продукцію, імпортовану в Україну до 1 січня 2015 року, за договорами, за якими відбулася заміна боржника та/або кредитора у зобов'язанні. Водночас скасовано цю заборону для перерахування коштів у гривнях на користь нерезидентів через кореспондентський рахунок банку-нерезидента, відкритий в уповноваженому банку", – уточнили в НБУ.

У Нацбанку сподіваються, що ці кроки з лібералізації валютного регулювання сприятимуть збільшенню надходжень іноземних інвестицій в Україну, а також покращенню умов для проведення розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності без створення дисбалансів на валютному ринку.

Раніше НБУ запустив процес "розмороження" виведення дивідендів інвесторів за кордон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції