НБУ запустив процес "розмороження" виведення дивідендів інвесторів за кордон

Регулятор почав збирати заявки від бізнесменів.

Найближчим часом Нацбанк планує скасувати своє валютне обмеження щодо виведення іноземними інвесторами дивідендів з України за кордон. Для цього регулятор почав приймати заявки від бізнесменів, аби оцінити загальну суму.

"Здійснити репатріацію дивідендів зможуть: 1) іноземні інвестори (у випадку, коли такі операції здійснюватимуться з використанням інвестиційного рахунку); 2) емітенти корпоративних прав/акцій/інвестиційних сертифікатів, за якими здійснюється виплата дивідендів (у випадку, коли сам емітент здійснює купівлю/перерахування іноземної валюти за кордон); 3) депозитарна установа, що обслуговує рахунок в цінних паперах депонента-іноземного інвестора та забезпечує виплату за кордон дивідендів за цінними паперами", - уточнили в НБУ.

Після 20 травня регулятор розробить графік перерахунку дивідендів за кордон.

"Виплати дивідендів в іноземній валюті за кордон здійснюватимуться поступово протягом певного періоду. Національний банк планує скасувати заборону на репатріацію дивідендів та оголосити відповідний графік і порядок після завершення другого перегляду Програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом", - ідеться в повідомленні.

Тим часом банкіри прогнозують, що українці активніше братимуть кредити та відкриватимуть депозити.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: