Нацбанк вводить в обіг нову монету до Дня захисника України

Нацбанк вводить в обіг нову монету до Дня захисника України

Фото: Національний банк України

5-гривневі пам'ятні монети надійдуть у продаж 12 жовтня.

Монета до Дня захисника України / Фото: Національний банк України

Сьогодні, 12 жовтня, Національний банк вводить в обіг 50 тисяч штук 5-гривневих монет "День захисника України". Це державне свято цього року в Україні відзначатимуть 14 жовтня уперше й того дня в країні буде офіційний вихідний.

"Монета присвячена вшануванню мужності та героїзму, нескореності й волелюбності борців за національну справу усіх поколінь та Дню захисника України. Це свято за історичною традицією відзначається 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці, за яким закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, воно асоціюється з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Образ Божої Матері, яка тримає білу довгу покрову, став своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру", – наголосили в НБУ.

На аверсі монети на тлі орнаменту розміщені постать Пресвятої Богородиці, під омофором якої козаки (ліворуч) та сучасні воїни-захисники (праворуч). На реверсі монети на тлі камуфляжу (використано тамподрук) стилізовано зображено тризуб – знак Княжої Держави Володимира Великого, угорі написи півколом: "За честь! За славу" За народ!".

На сайті НБУ вказано, що подібні пам'ятні монети коштують 29-35 грн.

Нагадаємо, у вересні НБУ ввів в обіг дві нові пам'ятні монети, які присвятили ювілеям Києво-Могилянської академії та Карпенка-Карого.

Банкнотно-монетний двір сьогодні влаштував день відкритих дверей

Банкнотно-монетний двір сьогодні влаштував день відкритих дверей

Повʼязані теми:

Наступна публікація