Насалик ініціюватиме заборону імпорту вугілля з Росії

Дата публікації
Насалик ініціюватиме заборону імпорту вугілля з Росії

Ігор Насалик / УНІАН

Кабмін шукає замінники вугілля з окупованих територій.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик ініціюватиме заборону імпорту енергетичного вугілля з Російської Федерації. Про це міністр заявив перед засіданням Кабміну, передає кореспондент ТСН.

Як пояснив міністр, підприємствам може не вистачати вугілля через блокаду потягів з антрацитом з окупованих територій. Раніше великі підприємства, зокрема металургійні, такі нестачі покривали за рахунок імпорту з Росії. Замінити вугілля з Донбасу можна поставками з Росії або США, проте РФ обирали через те, що російське вугілля дешевше.

Нині ж, пояснюють у Кабміні, вугілля з Росії коштує стільки ж, скільки з США, і це суттєво більше, ніж поставки з ОРДЛО. Більш того, міністерство має інформацію, що росіяни можуть перепродавати Україні вугілля з окупованих територій.

Плани ватажків бойовиків націоналізувати українські шахти Насалик не коментував, лише зазначив, що "це питання до Захарченка" (ватажка донецьких бойовиків).

Нагадаємо, залізнична блокада на Донбасі триває майже місяць. Поїзди з вугіллям із контрольованих бойовиками територій не пропускають добробати - вважають неприпустимою торгівлю з окупантами. Їхня вимога - не тільки зупинити торгівлю, а й офіційно закріпити за територіями, що їх контролює агресор, статус окупованих. 2 березня Начальник Штабу економічної блокади ОРДЛО повідомив про перехід до другого етапу - блокування автомобільних шляхів.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Наступна публікація