Невеликий комерційний банк вирішив самоліквідуватися – ЗМІ

Акціонери фінустанови сфокусуються на профільних для них бізнесах.

Сьогодні, 30 травня, акціонери невеликого комерційного "Фінанс Банку" вирішили ліквідувати цю фінустанову.

"Акціонери вирішили сфокусуватися на профільних для них бізнесах", – пояснив виданню FinClub голова правління "Фінанс Банку" Артур Муравицький.

Він переконує, що в банку вистачить капіталу та активів, аби розрахуватися з усіма клієнтами та за всіма зобов'язаннями.

Станом на 1 квітня капітал "Фінанс Банку" становив 176 млн грн, активи – 250,9 млн грн, з яких 161,5 млн грн – кредитний портфель, 36,6 млн грн – основні засоби та нематеріальні активи, 23,9 млн грн – кошти в інших банках, 13,4 млн грн – цінні папери на продаж. При цьому зобов'язання банку за все становили 46,7 млн грн, з яких 12,2 млн грн – кошти клієнтів. Такі дані наводить Нацбанк.

Раніше повідомлялося про продаж "Фінанс Банку". Мажоритарними інвесторами ніби повинні були стати його міноритарні акціонери – угорські компанії Brown&Deer і Eco Food, які володіли по 9,5% акцій банку. Вони розраховували збільшити сукупну частку до 50%, а також вкласти в банк ще 20 млн євро. Угода зірвалася ніби через те, що угорським компаніям було б тяжко отримати дозволи від НБУ, бо вони не є профільними в банківському секторі.

Через зрив цієї угоди "Фінанс Банк" залишався в групі непрозорих банків, яким загрожувало примусове виведення з ринку. Акціонери вирішили скористатися альтернативою – самостійно ліквідуватися. Аналогічний крок раніше зробив "Інвестиційно-трастовий банк".

Тим часом стало відомо, що ліквідатор неплатоспроможного банку "Європейський" "нагрів" державу на 71 мільйон гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: