Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рахункова палата заявила про невиконання бюджету: недоотримано понад 10% доходів

У травні палата підіб’є остаточні підсумки кварталу.

Бюджет України протягом січня-березня поточного року недоотримав значну частину коштів, запланованих за основними статтями доходів. Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

У результаті недонадходження у запланованих обсягах доходів, коштів від державних запозичень, приватизації державного майна і повернення кредитів план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 35 млрд грн, або 10,8%. 

План доходів загального фонду на січень-березень цього року не виконано на 16 млрд грн, або 8%.

Найбільше невиконання планового показника за ПДВ із ввезених на територію України товарів – на 9 млрд грн, або 12%. Це падіння зумовлене нижчими темпами зростання імпорту, ніж було заплановано (7,5% проти планових 9,1%). А скорочення надходжень ПДВ від вироблених в Україні товарів зумовлене скороченням обсягів промислового виробництва - недоотримані 7 мільярдів.

Також менший дохід держава отримала з підакцизних товарів - на 6 млрд, або на 35% менше плану. Це падіння зумовило скорочення виробництва тютюну. Надходження від приватизації державного майна становили лише 184 млн грн, що на 6 млрд грн, або 97%, менше плану. Недоотримані і зовнішні кредити - 13 млрд грн, або 10,7%.

Недоотримання бюджету
Рахункова палата України

"Стан виконання доходів у січні-березні свідчить про недоліки їх планування. Рахункова палата у Висновках до проекту державного бюджету на 2019 рік зазначала: за умови прогнозованого зростання імпорту товарів і послуг на 9,1%, девальвації середнього курсу гривні до дол. США на 2,5%, наявні значні ризики недосягнення передбаченого у законопроекті збільшення на 17% надходжень ПДВ із ввезених на територію України товарів. Крім того, ми підкреслювали, що досягнення передбаченого у законопроекті зростання в 1,4 раза надходжень акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів можливо за умов суттєвого зростання у 2019 році виробництва підакцизних товарів", – наголосив Валерій Пацкан. 

Голова Рахункової палати також наголосив, що такі тенденції свідчать про великі ризики виконання поставлених у бюджеті завдань.

Також недовиконання бюджету у видатках – на 22 мільярди, тобто 9%. Найбільше за бюджетними програмами, головними розпорядниками яких є: Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство охорони здоров'я та Державне космічне агентство України. Зволікання пов’язані з невчасно проведеними закупівлями та невчасним затвердженням бюджетних програм.

У травні Рахункова палата розгляне і затвердить висновки за результатами аналізу виконання Закону про Державний бюджет України на 2019 рік у першому кварталі.

Нагадаємо, Кабінет міністрів виділив школам 1 мільярд гривень. 700 мільйонів гривень спрямують на підключення до інтернету, а 300 мільйонів – на закупівлю комп’ютерів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції