Перейти до змісту
Уряд виділив мільярд гривень на інтернет і комп'ютери для шкіл

Уряд виділив мільярд гривень на інтернет і комп'ютери для шкіл

700 мільйонів гривень спрямують на інтернет, а 300 – на комп’ютери.

Кабінет міністрів виділив школам 1 мільярд гривень. Відповідну постанову прийняли на засідання, повідомляє прес-служба Міносвіти.

700 мільйонів гривень спрямують на підключення до інтернету, а 300 мільйонів – на закупівлю комп’ютерів. "Є навчальні заклади, які взагалі не мають доступу до інтернету. Наприклад, на Закарпатті 12,1% таких шкіл, а в Житомирській області – 19,3%. У половині шкіл швидкість інтернет-підключення становить менше десяти мегабіт за секунду. Отже там неможливо використовувати інтернет для роботи з будь-яким освітнім контентом. Наше завдання – провести інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, а також забезпечити швидкість підключення для інших закладів не менше 30 мегабіт, а для опорних закладів і великих шкіл – до 100", - розказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

У міністерстві планують забезпечити школи комп’ютерами, щоб забезпечити співвідношення один пристрій на десять учнів. За словами Гриневич, в Україні є 413 шкіл, у яких взагалі відсутні комп’ютери.

Міністерство освіти закуплятиме техніку разом з місцевими органами самоврядування. Розробили співвідношення для фінансування. Для міст обласного значення не більше 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менше 30% – за кошти місцевих бюджетів. Для районів – 90% і 10% відповідно. Для сіл, що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення більше  95% оплачується субвенцією і не менше 5% - з місцевих бюджетів.

Проводити інтернет до навчальних закладів будуть винятково за кошти держави. Утім сплачувати абонентську плату за доступ до інтернету будуть місцеві бюджети.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою скасовується видавання школярам після 4, 9 та 11 (12) класу атестатів. Відтепер після 4 класу школярі отримуватимуть свідоцтво про здобуття початкової освіти, після 9 - свідоцтво про здобуття базової середньої освіти, а після 11 (12) - свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

Відео Двері "антипаніка" у школах, курс валют та субсидії – економічні новини

Національний банк України встановив такі курси валют: долар коштує 27,77 грн, а євро – 31,68 грн. В уряді звітували про витрати на ремонт доріг. Двері «антипаніка» мають з’являтися в усіх школах та інших навчальних закладах країни. Цього року Кабмін скоротив суму на відшкодування субсидій для населення.

Двері "антипаніка" у школах, курс валют та субсидії – економічні новини

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин