Щодня в Україні за кермо сідають у середньому 250 п'яних водіїв

Дата публікації
Перегляди
1926
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Щодня в Україні за кермо сідають у середньому 250 п'яних водіїв

Фото: УНІАН

Штрафи за кермування в нетверезому стані хочуть збільшити до 41 тисячі гривень.

За 2015 рік в Україні задокументували 93 тисячі фактів кермування автомобілями напідпитку. Тобто щодня таких випадків фіксують близько 250. І це лише ті, кого упіймали правоохоронці.

Аби зменшити кількість п'яних на дорозі, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає збільшення штрафів за водіння напідпитку. Скільки може коштувати нетверезе кермування, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

29-річний водій таксі Микола вже чотири роки веде безалкогольний спосіб життя. Тому для нього не зрозуміло, як можна напідпитку сідати за кермо.

"П'яний водій – це майже те, що дати людині автомат і дозволити, щоб вона стріляла", – говорить таксист.

Хоча так чоловік думав не завжди. Бо перед тим, як кинути пити, він мав неприємний досвід – його в стані алкогольного сп'яніння за кермом зупинили правоохоронці. Наклали штраф і позбавили права кермування на два роки.

"Я просто зрозумів, що випивати – одні проблеми. А за кермо сідати тим більше не можна", – каже Микола.

На жаль, не всі роблять висновки як цей таксист, нарікають правоохоронці.  А коли поліцейські їх зупиняють – щиро дивуються. І це – як мінімум.

"Буває, агресивно себе поводять. Даже до чинення опору при затриманні", – говорить поліцейський.

Аби убезпечити від таких водіїв, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає суттєве збільшення суми штрафів. Зараз за нетверезе водіння стягують максимум 6 тис. грн, у планах – збільшити цю суму до 41 тис. грн. Законопроект розробляли спільно з правоохоронцями.

Голова Національної поліції Хатія Деканоідзе запевняє, що ситуація з кермуванням напідпитку в Україні критична.

"Якщо буде підтримка суспільства, якщо буде підтримка депутатів і політична воля – ми зможемо зробити так, щоб вирішити цю проблему", – говорить Деканоідзе.

Але навіть після збільшення українські штрафи залишаться одними з найменших у світі. Так, у Великобританії штраф за водіння напідпитку складає 7,2 тис. євро, а це майже 210 тис. грн. В Іспанії та Фінляндії за нетверезе кермування можуть позбавити волі на строк від двох до чотирьох років. А в Китаї можуть навіть засудити до смертної кари.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Аваріі та ДТП
Дата публікації
Перегляди
1926
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація