Шокуючий експеримент: журналісти спробували продати в українські магазини "вино Кисельова"

"Гроші" провели власну ревізію.

В українських супермаркетах вже почалася новорічна лихоманка. Журналісти програми "Гроші" розпочали власну ревізію у магазинах та дізналися, кому вигідний такий ажіотаж та звідки на полиці потрапляють контрабандні товари з окупованих територій.

Цей ажіотаж на руку не тільки магазинам. Виробники з окупованих територій теж активно заробляють на українцях. Так, окупаційно-новорічний скандал розгорівся в Івано-Франківську. Місцеве управляння освіти закупило дітям подарунки на Миколая від відомої донецької фабрики, а в подарунку - цукерки, вироблені в російському Курську.

Після івано-франківського скандалу журналісти програми "Гроші" почали власну ревізію магазинів. Виявилося, що полиці завалені крамом з окупованих територій.

Як товари з окупованих територій непомітно проходять кордон та чому їх так радо беруть українські магазини, пояснив економічний експерт Юрій Смелянський.

"Шляхів залишилося два, або в обхід. Через Керченську переправу російською територією, і потім із заїздом через Луганську або Донецьку область. Можливо, через Харківську. Ще один шлях - це море", - розповів він.

Але це дорогий шлях. Набагато надійніше зробити кримським товарам українську прописку, тобто зареєструвати їх на вже існуючому українському виробництві. От, наприклад, як люблять писати на консервах, декілько потужностей - Севастополь і Львів.

Або ж віскі виробництва сімферопольського заводу. На сайті в них адреси двох заводів - Крим і Дніпропетровська область. На пляшці адреса потужностей - Дніпропетровська область, а про Крим - жодного слова.

Продукти окупантів вдало маскуються і потрапляють у магазини. Для торговців окупаційний крам має дуже великий плюс: як будь-яка контрабанда, він коштує копійки, отже, на ньому можна шикарно заробити.

Чи справді українським продавцям абсолютно плювати, чим вони отруюють українців. Журналісти зробили своє вино з Криму нібито від Дмитра Кисельова і пішли продавати його в магазин без жодних документів.

ВідеоЯк в українські супермаркети потрапляють товари з окупованих територій

"Це вино правда кримське, ми його сюди привозимо"

Це журналісти пропонують свій товар в великий гастроном. Відвертість завідувача зовсім не шокує.

"Мені вин вже стільки пропонують, що мені ніде його ставити"

"Давайте спробуємо подумати, як це можна вирішити".

Після натяку про "відкат", чоловік помітно зацікавився товаром.

"Коротше, 25 гривень пляшка"

" Завтра у нашої директорки день народження. Ось і спробуємо".

У наступному магазині журналісти знову провокували продавця.

"Дивіться - сухе столове, так, ми його привозимо з Крима. Тут ми клеїмо на него марки".

"І скільки?"

"Так, як ми тільки заходимо на ринок, то по 25 грн".

"Добре".

Журналісти були шоковані, адже жодного продавця не збентежило ані походження товару, ані його сумнівна якість.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: