Сорос дав покрокову інструкцію порятунку України Заходом

Дата публікації
Сорос дав покрокову інструкцію порятунку України Заходом

Сорос: підсилення санкцій проти РФ може призвести до дефолту / Getty Images

Сорос описав шість кроків.

Відомий фінансист Джордж Сорос написав статтю для американського порталу The New York Review of Books  щодо оновленої  позиції відносно України, яку має зайняти Захід.

Як пише "Українська правда", Сорос зазначає, що санкції Заходу спрацювали "потужніше, ніж будь-хто міг уявити", перш за все – через стрімке падіння цін на нафту.

Він пише, що підсилення санкцій проти РФ може призвести до дефолту, який буде небажаним результатом для всіх, перш за все для Європи. Тому фінансист вважає, що замість тиску на Росію, треба підвищити рівень допомоги Україні, оскільки нинішній рівень фінансової допомоги з боку ЄС є мізерним і не відповідає вимогам часу.

Довгострокова пропозиція Сороса складається з шести пунктів.

1.Найпотужнішим інструментом було би розблокування нерозподілених коштів двох європейських фондів допомоги, які зараз можуть отримувати виключно країни-члени ЄС. Сорос пропонує дозволити кредитувати з них Україну - напряму, або через механізм так званої макрофінансової допомоги.

У названих фондах наразі перебуває більше ніж $ 60 млрд, щодо яких немає заявок за країн ЄС.

2.Кредитну лінію МВФ потрібно збільшити на 13 млрд,, а програма має бути перетворена з поточного формату Stand-by на більш довгостроковий формат Extended Fund Facility.

3. Лінія, виділена на Україну Європейським інвестиційним банком,має сягнути щонайменше $  10 млрд.

4. Довгострокові кредитні лінії від Світового банку та ЄБРР – на суму близько $ 5 млрд.

5. Реструктуризація існуючого держборгу України.

6. Реструктуризація або допомога у виплаті російських бондів на суму 3 млрд, які були отримані Києвом за часи Януковича.

Раніше повідомлялося, що Сорос налякав Захід апокаліптичними прогнозами, якщо не зупинити Путіна в Україні.

Наступна публікація