Табачника звинуватили у неефективному використанні мільйонів гривень

Табачника звинуватили у неефективному використанні мільйонів гривень

У роботі міністерства Табачника знайшли численні порушення / Фото: УНІАН

Рахункова палата знайшла випадки неефективного використання кілька десятків мільйонів гривень за останні роки.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту не забезпечує належної координації роботи з видання підручників та неефективно, неекономно і з порушеннями використовує бюджетні кошти.

Такими є результати аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених у 2010-2011 роках на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками, йдеться у повідомленні прес-служби Рахункової палати.

За їх даними, держзамовлення на виготовлення і доставку підручників, яке затверджується практично наприкінці бюджетного року, є формальним і фактично не впливає на випуск навчальної літератури.

При технології виготовлення підручників до п'яти місяців, постійною є практика спрямування коштів на цю мету за два-три місяці до початку навчального року.

У результаті для термінового виготовлення підручників видавництва закуповували папір за цінами, вищими за ринкові на 30-40%, через що ьули неефективно використані 6,9 млн. грн. бюджетних коштів.

МОНмолодьспорт не перевірив виробничі потужності переможця тендерних процедур з надання поліграфічних послуг ТОВ "Побутелектротехніка", яке виявилося фактично посередником, а не виконавцем замовлення. Тому після випуску 10 найменувань підручників на рахунку підприємства залишилося від 66 до 84% отриманих коштів, що призвело до додаткових витрат з бюджету 5,9 млн. гривень.

Непрозорою є і процедура конкурсного відбору підручників та ухвалення рішень про їх видання. Так, на випуск 24 підручників, які не подавалися на конкурс або не стали в ньому переможцями, з порушенням чинного законодавства використано 30,9 млн. гривень. Водночас у 2010 році не видано 20 найменувань підручників-переможців і 50 - у 2011-му.

Крім того, запроваджений недосконалий порядок визначення реальної потреби у підручниках призвів до надлишкового випуску 515,7 тис. примірників, які фактично не використовуються, тоді як на їхнє видання витрачено 8,6 млн. грн.

"Основна причина вказаних порушень - незадовільна організація роботи МОНмолодьспортом. Спрямовані з бюджету 319 млн. грн. на випуск підручників не забезпечили потреб навчальних закладів у сучасній навчальній літературі. Аудитори зазначили, що за умов економного й ефективного використання бюджетних коштів лише у 2010-2011 роках можна було додатково видати 3,4 млн. підручників, або майже на чверть більше виготовлених", - зазначили у Рахунковій палаті.

Читайте також:

МОЗ цілий рік економив на лікуванні дітей

МОЗ за два роки витратило з порушеннями понад 200 мільйонів

Україна не бореться з бідністю уже 10 років

Повʼязані теми:

Наступна публікація