Україна підтвердила готовність обговорити з Росією "борг Януковича"

Україна залишається відкритою для можливості мирного врегулювання спору.

Україна впевнена у своїй правовій позиції в судовій суперечці з Російською Федерацією в англійському суді з питання 3 млрд доларів боргу за єврооблігаціями.

Про це заявили агентству "Інтерфакс-Україна" в Міністерстві фінансів країни на прохання прокоментувати повідомлення про перенесення очікуваної в Вашингтоні російсько-української зустрічі з цього питання.

"Відповідно до зобов'язання України за умовами поточної програми МВФ, а саме - щодо "сумлінного" проведення переговорів з Російською Федерацією з цього заявленого боргу, Україна готова вступити у подальші переговори про можливе вирішення спору", - задзначили у Мінфіні України.

"Будь-які такі переговори, які можуть статися у відповідний час, жодним чином не зашкоджують позиції України в цьому судовому провадженні", - підкреслили у фінансовому відомстві.

Мінфін нагадав, що позиція України чітко викладена в запереченнях проти позову, поданих Україною 27 травня 2016 року в рамках провадження, що йде в англійському суді.

"Україна впевнена у своїй правовій позиції і зосереджена на підготовці до слухання, запланованого на січень 2017 року", - зазначили у міністерстві.

Нагадаємо, Глава Мінфіну РФ Антон Силуанов раніше повідомив, що розраховує зустрітися зі своїм українським колегою Олександром Данилюком після осінньої сесії МВФ і Світового банку, можливо, на території Німеччини.

Уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу. У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі.

Своєю чергою МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: